Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önértékelés, önbecsülés...

Önértékelés, önbecsülés helyrerakása hogyan?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok. Súlyos céltalanság, öndeterminálás problémám van. Nem tudom mit akarok az élettől. A nők folyton elhagynak. Még a legmegértőbbeket is eltaszítom magamtól a bizonytalanságommal/nekem rossz minden nyavajgásommal.

Nehezen veszem észre amikor ebbe belekerülök. Félek dönteni, nagyobb dolgokba.

Hogyan lehet ezen változtatni? Szeretném végre megélni a jót önfeledten és boldog lenni.



#áldozat #nárcizmus #Öndetermizmus
ápr. 15. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:
lehet, hogy van valami feldolgozatlan rossz történés a múltadban, ami torzítja a viselkedésedet. Vannak speciális, trauma feldolgozó terápiák, esetleg egy ilyet lehet, hogy érdemes megpróbálni. Én nem hittem, hogy nekem vannak traumáim, nevetségesnek tartottam az egészet, aztán összeírtam, hogy milyen rossz dolgok történtek velem a gyerekkoromban és akkor döbbentem rá, hogy többször majdnem meghaltam, megaláztak, kínoztak, kínozni akartak, cserben hagytak. Ezek akár évtizedek múltán is éghetnek az emberben, még ha nincsenek is a tudata felszínén és meghatározzák, torzítják a viselkedését, metakommunikációját. Én pl. olyasmit vártam el a barátnőimtől, amit nem tudtak megadni, hogy t.i. ezeket a sz@rságokat tegyék meg nem történté, hogy szerethetőnek tudjam hinni magam. Ezt hiába várja az ember a másiktól. 50f
ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia, és mennyi idő alatt segített a terápia?
ápr. 15. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!