Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok néha új társaságb...

Miért vagyok néha új társaságban egy bot?

Figyelt kérdés
Ha olyan társaságban vagyok, amiben szinte csak új emberek vannak, vagy számomra nem túl szimpatikusok, vagy ha magabiztosabb emberekkel vagyok, akkor mindig úgy érzem magamat mint egy bot. Nem mondok semmit, vagy ha mondanék is valamit, nem is merem félek, hogy f*szsagot mondok és szorongok. Folyamatosan arra gondolok, hogy most biztos hülyének néznek az emberek. Kicsit néha félek is az emberektől. Ez esetleg visszavezethető oda, hogy kisgyerekkoromban szinte mindennapis volt otthon a szülők veszekedése és akkor, amikor apám haza jött részegen, akkor csak csendben voltam, meg kellemetlenül éreztem magamat és féltem? Esetleg érdemes egy pszichológussal is ezt megbeszélni? Ezen felül túlsúlyos vagyok, ami szintén zavar és rombolja az önbecsülésemet. Viszont akikkel jóban vagyok pár ember, azokkal tök jól megvagyok meg ki tudok nyilni és a valódi önmagamat tudom adni.

2023. júl. 23. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez szociális fóbia. Ugyanez van nálam is, hogy nem igazán bírom egy csapat új embernek a társaságát például és sokáig úgy éreztem, mindenki hülyének néz. Ez természetesen baromság, mert ok nélkül nem fog senki sem hülyének nézni. Ha alapból introvertált vagy, az nem baj, ha nem bírsz alkalmazkodni egykönnyen egy új közösséghez, az emberektől való félelem már gázosabb és mindenképp érdemes egy pszichológust felkeresni. Előre figyelmeztetlek, ez nem olyan probléma, amit egykönnyen meg lehet oldani, de fokozatosan, idővel egyre jobb és jobb lesz a helyzet.
2023. júl. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Apropó, amit említettél a családoddal kapcsolatban, igen, valószínűleg ez is közrejátszott, hogy el kezdtél félni az emberektől. A gyerekkori trauma simán kiválthat ilyen tüneteket az emberből. Ezért is ajánlom a pszichológust.
2023. júl. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit túlzás, hogy félek az emberektől. Inkább az új emberekkel való beszélgetéstől. Kicsit erősen fogalmaztam. Inkább csak annyi, hogy sokszor kevesebbnek érzem magam a másik emberhez képest
2023. júl. 24. 02:34
 4/6 A kérdező kommentje:
De igen inkább legegyszerűbben, úgy fogalmaznám meg, hogy introvertált vagyok. Nem jut eszembe mit kéne mondani egy új társaságban könnyen és állandóan azon kattogok h hú mondani kéne valamit.
2023. júl. 24. 02:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Az introvertáltsággal semmi gond nincsen. Nem lehet mindenki társasági lény. Én se vagyok az, és azon tényleg felesleges agyalni, hogy mit kellene mondani egy új közösségben. Ha nem találsz szavakat, szószerint, akkor nem kell megszólalni és semmi baj nincs vele. De ha úgy érzed, hogy szeretnél egy kicsit társaságibb lenni vagy szeretnéd ezt a felesleges agyalást valahogy megszüntetni, akkor beszélgess egy pszichológussal vagy bárkivel, aki tud tanácsot adni.

Nekem személy szerint az vált be, hogy inkább hallgatok, mint beszélek. Ha van olyan téma, amihez hozzá tudok szólni, csak akkor teszek megjegyzést. Más esetekben viszont magasról teszek a társaságra. Hozzád hasonlóan, az a típusú ember vagyok, aki vagy szűk baráti körben van el vagy sehogy. Vannak extrovertált haverjaim, de a nagy társaságot inkább kerülöm.

2023. júl. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok. Szociális fóbia.
2023. okt. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!