Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hagytam hogy lelkileg bántsana...

Hagytam hogy lelkileg bántsanak és hogy testileg kihasználjanak,teljesen elvesztettem az önbecsülésem.Mit tegyek?20/L

Figyelt kérdés

Egy éve szerelmes lettem egy fiúba.Minden jó volt addig,amég nem feküdtem le vele,persze az is jó volt.Aztan a végén már csak a szexről szólt az egész.Megvaltozott,toxikus lett,elkezdett negatív megjegyzéseket tenni rám,ami az alapból is alacsony önértékelésesemet lehúzta.Elkezdtem magam utálni,viszont mindig vágytam rá hogy valami pozitív megerősítést mondjon.Teljesen kikeszultem attól,hogy soha nem tudok neki megfelelni.Edzeni jártam folyamatosan,aztán alig ettem,hogy még vékonyabb legyek(voltam anorexiás,és újra ki jött az eveszavarom emiatt).

Plusz,volt hogy a hozzá közel álló emberek is beszologattak nekem.Es amikor érezte hogy tavolodok,más lett.Elkezdett kedves lenni,hogy megtartson.

Megismertem a szüleit,testvéreit,sőt, még beszélgettem is velük,és ők nagyon befogadoak voltak.Nem mondtuk ki,hogy együtt vagyunk.

Aztán egyik nap össze vesztem vele,nem beszéltünk hetekig.Kozben próbáltam betölteni az űrt mással.Ismerkestem,és miután ezt megtudta,hónapokig nem beszéltünk,semmi nem történt.Aztan én néha rá írtam,mert sajnáltam,úgy éreztem elrontottam,bocsanatot kertünk egymástól.

Aztán megint folytatódott mindig.Ugy érzem,ha vele vagyok akkor nem vagyok egyedül.Nincsenek barátaim,édesanyám érzelmileg elérhetetlen,soha nem foglalkozott velem,csak magával.Apam lelépett 3 éves koromban,bátyám az állandóan bántott kis koromban ,nővérem pedig nem ért meg,és messze lakik.

Úgy érzem senkim nincs,ami miatt depressziós vagyok.Ugy érzem nincs kiút.Szorongok,és akárhányszor találkoztam vele (a sráccal)alkoholt ittam,mert nagyon erős szorongásos zavar alakult ki nálam.Mar ott tartok,hogy napról napra más a hangulatom.Es amikor érzem azt az eufórikus állapotot akkor tudom,hogy vele ez kiteljesedhet.

De már a szexet sem élveztem vele,tegnap lefekudtunk.

Nem élveztem,úgy érzem mint egy tárgyat oda dobtam magam neki,és teljesen kikeszultem.Minek élek?nem tiszteltem a saját testem,úgy érzem hogy hülye voltam,belementem ,nagyon bánom.

Mit tegyek?nem bírok így élni,és ezenfelül még vannak egyeb gondjaim is ,amikkel nem tudok mit kezdeni.Annyira el vagyok veszve.


2023. máj. 4. 05:24
 1/3 NTBS ***** válasza:
60%
Kérj segítséget!
2023. máj. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Hú, kérdező, nem könnyű történet. Csak azt tudom én is mondani, mint az #1, hogy keress szakembert, akihez terápiába járhatsz. Az önértékelésedet minél előbb helyre kell rakni, mert ha erre nem kerül sor vagy csak később, akkor a gyógyulás is sokkal nehezebben fog menni. Az, hogy szereted magad,az kéne, hogy legyen az alap. Mondanám, hogy hagyd a francba ezt a toxikus csávót,tiltsd le stb - de mivel megéltem ehhez hasonlót,tudom, hogy az nem megy egyik pillanatról a másikra. ráadásul,ha meg is tudod szakítani a kapcsolatot,a nyomai, a károk ott lesznek benned,amik szintén nem szűnnek meg egykönnyen.

Nem vagy egyedül, 20 évesen előtted az élet. Sokkal értékesebb vagy és jobbat érdemelsz, mint gondolnád. Kérj segítséget, nem szégyen szakemberhez fordulni.

2023. máj. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Bevallom, végig sem olvastam, csak az első bekezdést, mert ez egyértelműen külső, valós segítségért kiált.
2023. máj. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!