Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyha átszabják az arcom...

Hogyha átszabják az arcom attól nem lesz jobb?

Figyelt kérdés
nem tudom magam elfogadni, és szeretnék egy teljes arc plasztikát, de fogalmam sincs hogy milyen orvost keressek ezzel, és attól is félek hogy mi van ha ez nem lesz elég, és nem tudok majd leállni velük.

#át szabás
ápr. 15. 19:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

BDD-ben szenvedsz (Body dysmorphic disorder).


Pszichológust keress fel, ne plasztikai sebészt.


Erre a mentális betegségre az a jellemző, hogy teljesen független attól, hogy valójában szép vagy-e vagy ronda vagy akár átlagos. Lehetsz bármelyik, abszolút nincs relevanciája.


A probléma nem a külsődben van, hanem abban, ahogy te magad látod.


Azért nem tudod már most hogy le tudnál-e állni velük (pedig még el sem kezdted), mert nem egy konkrét dolog van ami nem tetszik, hanem semmi sem tetszik magadon, de megfogalmazni nem tudod hogy mi. Ebből is látszik hogy nem az arcoddal van a probléma, hanem a fejedben van a probléma. Mindig újra és újra visszatérsz korrigálni, mert soha nem fog tetszeni amit látsz, hiszen megfogalmazni sem tudod hogy mi az ami nem tetszik, csak azt tudod mondani, hogy az "egész".


Olvasgass nyugodtan erről a témáról a neten, és keress fel egy szakembert.

ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Hidd el, lehet nem is olyan rossz a helyzet. Ha tényleg nem reálisan látod magad felesleges a plasztika. Régebben milyennek érezted? Önbizalom hiányod is van? Plasztikára csak annak van szüksége szerintem akinek baleset/fejlődési rendellenesség miatt torz arca van.
ápr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
semmi sem tetszik, és tényleg komolyan gondolom ezt a plasztikát.
ápr. 15. 19:54
 4/21 anonim ***** válasza:

3


Ezt írtam... Te magad sem tudod megfogalmazni, tehát nyilván nem az arcoddal van a probléma. Ez ugyanolyan mentális betegség, mint az anorexia. Már közelít a 30 kg-hoz, csont és bőr, és mégis azt gondolja magáról, hogy nem vékony. Nyilván nem a testével van a probléma (hiszen már csont és bőr), hanem mentális betegségben szenved.


Keress fel egy pszichológust, a plasztikát pedig felejtsd el. Bármit is szabatsz át magadon, az sem fog tetszeni, ezt most mondom neked.

ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
de igen tetszeni fog, és meg fogom csináltatni azt a műtétet. úgy boldog leszek, abban biztos vagyok.
ápr. 15. 20:13
 6/21 anonim ***** válasza:

5


Oksa, akkor hajrá.

ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
nem is értem, nem is ismersz de te már tudod hogy nekem nem fog tetszeni. súgok neked valamit, hiába mennék szakemberhez, ez rajtam áll hogy el a fogadom vagy sem…
ápr. 15. 20:22
 8/21 anonim ***** válasza:

7


Hát de most ismerted be 😂


Nem az arcodon múlik, hanem rajtad. Pontosan ezt írtam én is.


De menj csak, a plasztikai sebészeknek is meg kell élni, ebből pedig jól meg lehet, szóval támogatom.

ápr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem kell szakember, mert ez tőlem függ, ha pedig nekem így már pedig nem jó, akkor én változtatni fogok. és nem azért hogy az orvosnak jó legyen, hanem hogy én boldog legyek. egyébként is, te kezdtél okoskodni nem én….
ápr. 15. 20:29
 10/21 A kérdező kommentje:
2, hát ebben tévedsz, híres emberek is plasztikákat csináltak csinálnak. de igen nagyon rossz a helyzet, és ebben szakember sem tud segíteni, mert ez rajtam áll vagy elfogadom, vagy szét szabatom magam, ez a kettő dolog van. de elfogadni képtelen vagyok már évek óta, úgyhogy mindenképpen a második.
ápr. 15. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!