Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék végleg leszokni...

Hogyan tudnék végleg leszokni az alkoholról?

Figyelt kérdés

4 évig ittam napi szinten, az utóbbi egy évben már szinte állandóan nagy mennyiségben, viszont a sok kár miatt amit okozott a mindennapi életemben, 2 hónapja egyik napról a másikra abbahagytam, az első pár napot leszámítva viszonylag könnyen ment, es nem gondolom hogy fizikai tüneteim lettek volna az elvonástól. Azóta egy kortyot sem ittam az tény, hogy fizikailag egyátalán nem függök már tőle, de a gondolataim rengeteget járnak az alkohol körül. Nem engedek a gondolataimnak, próbálom elterelni az ilyen gondolatokat, tartom magam ahhoz, hogy egy kortyot se igyak, és igazán akarom is teljesen alkohol nélkül élni az életem. Viszont ez az érzés folyton visszajár, hogy hogy ellazítana stb. nem is tudom pontosan megfogalmazni, egyszerűen az iváson jár az eszem. Ilyenkor mindig azokra a negatív dolgokra gondolok amiket az alkohol már viszonylag ilyen rövid távon is okozott (vállalhatatlan viselkedés, rossz közérzet, szégyen stb) és ez ideig óráig segít de végletesen nem tudok szabadulni ettől az érzéstől. Attól nem félek, hogy visszaesek mert van akaraterőm, de nagyon szeretnék úgy viszonyulni az alkoholhoz mint az emberek többsége, nem pedig úgy, hogy de jó mikor mámorban vagyok stb. Vannak szorongásos-depressziós problémáim is, nagyrészt ezért is menekültem anno az alkoholba, de semmiképpen nem szeretnék állami pszichológust, pszichiátert a gyógyszereivel meg végképp nem, van velük tapasztalatom és nem igazán tud segíteni azon amin kéne, legalábbis nekem nem jött be soha, utóbbi meg szerintem több kárt csinál… magánrendelésre menni nincs pénzem, elvonokúrára pedig nincs időm. Valaki bármi tapasztalat ezen a téren? Lehetek olyan mint előtte, vagy tényleg igaz az, hogy az alkoholista örökké alkoholista marad csak abszinens, és egy örök csata az embernek a saját elméjével?



22F


ápr. 15. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Elmúlik a sóvárgás nekem 4-évenbe került.
ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt tanácsolták, szedjek gyógyszereket, pszichiáterhez menjek, bevált. Nem mondom, h azóta nem voltak kissebb kilengések.

Sok sok feszültség volt amit csak alkohollal tudtam levezetni, kellettek ezek a gyógyszerek sajnos. De lehet, h neked elég lenne pszichológus, és csak 1-2 év gyszer.

ápr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
AA csoport?
ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-as Igen a drogosok a másik lapon vannak.
ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4

Anonim Alkoholistak, gyk.

ápr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagy elismerés neked ,hogy idáig eljutottál....
ápr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok az eddigi eredményhez, szép teljesítmény! A sóvárgás egyre jobban csökkenni fog, majd teljesen elmúlik, amiatt ne aggódj.

Az viszont igaz, hogy aki egyszer függő volt, az az is marad, csak absztinens. Ez minden függőségre igaz. Én dohányoztam, de leszoktam, és

több évtizedes nem dohányzás után kétszer is előfordult, hogy megkívántam a cigit. Egy rég elfelejtett mozdulat fellobbantotta szenvedélyt. Természetesen ellenálltam, mert ha akkor rágyujtottam volna 1 db cigire, biztos, hogy egy hét múlva, már napi 20-30 kellett volna, mint régen. Valamikor ezt nem tudtuk, így többször visszaestem az "1 szál cigi nem számít" miatt.

Erre vigyázz te is.

ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Próbálj sportolni, fizikailag kimeríteni magadat. Egyrészt endorfin (boldogsághormon) termelődik a hatására, másrészt elfáradsz, nem az italon fogsz agyalni, és a szorongást, depressziót is "kisöpri".

7-es voltam.

ápr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

En azt hallottam, felepulo fuggoktol, hogy a sorstars csoportok sokat jelentettek nekik, volt ido, hogy az egyetlen kapaszkodot. Ezert irtam fentebb az anonim alkoholistakat, van gyulesuk sok varosban es online is. Google AA gyulesek.


A masik ami eszembe jutott, hogy hatha van a kornyekeden valami ingyenes addiktologiai tanacsadas. En pecsi vagyok, nalunk van az Indit kozalapitvany, van ismerosom, akinek leazokasban ok is segitettek.


Meg talalhatsz a neten addiktologus honlapokat, blogokat, online programokat (pl. vavo.hu), talan olyan irasokkal, tapasztalatokkal, amik segitenek legyozni a sovargast. Kemeny menet, az biztos. Szuper vagy, hogy eddig is eljutottal egyedul. De nem vagy egyedul ebben a szituban.

ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is szeretnék gratulálni az eddigi eredményeidhez, és szerintem is legalább támogatói csoport, ha nem konkrét mentor is, akit felhívsz, ha innál vagy írsz neki.


Az addiktológus is jó ötlet!

ápr. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!