Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leszokni alkoholr...

Hogyan lehet leszokni alkoholról vagy mérsékelni ha nem tudok elvonóra menni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kézremegős alkoholista, viszont majdnem minden nap iszok legalább 4-6 sört, péntekenként meg 10-12-t is.


Rendes munkahellyel rendelkezem ahonnan nem tudok kiesni.


Ha nem iszok mondjuk 3 napig akkor sincs semmilyen fizikális tünetem, inkább csak mentálisan vágyok már alkoholra mert a napom része lett, hogy meló után sörözök.


Csoportokba nem akarok eljárni mivel magamnak való vagyok, illetve lehet ez nagyképűen hangzik, de nem vagyok olyan mint ők (lehet, hogy még nem és pár év múlva odajutnék, bár már elég sok éve vagyok ugyanebben a stádiumban mint most)


2023. okt. 22. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogyassz kevesebbet. Önkontroll. Lehet nem vagy olyan, de akkor is alkesz vagy mert már nem tudsz nélküle lenni.
2023. okt. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Egyszerű. Ne vegyél sört. Ha nincs otthon nem iszol. Ez így könnyebben mehet mintha kocsmába járnál és a társaság vinne. Helyette szokj rá vmi másra. Mondjuk alkoholmentesre.
2023. okt. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Alkoholmentes. Szerintem jó megoldás lehet.
2023. okt. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Phoney ***** válasza:

Nem derült ki, hogy hol bukik el nálad a leszokás. 3 napokra meg tudsz állni, és "nem vagy olyan, mint ők", csak "mentálisan vágysz" az italra. Akkor mi tart vissza? Ne igyál.


Mindenesetre a "mérséklősdit" inkább felejtsd el, ez szokott alkoholizmusban tartani olyanokat, akik egyébként le tudnának állni, ha nem azon kattognának, hogy de mégis igyunk tovább, csak "okosan". Jó esetben majd akkor fogyaszthatsz alkoholt normális ember módjára, ha a jelenleg megszokott vágyaid már nincsenek.

2023. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Hol tartasz a leszokásban?
ápr. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sehol, ugyanannyit vagy többet iszok mint azóta, most is van bennem már 5, bár lassan vacsorázok és alszok. Sajnos ez egy ördögi kör, azt hiszem ez lesz a vesztem.
ápr. 29. 20:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyből ritkán szokott sikerülni. Próbálkozz majd, ha lesz hozzá lelkierőd, és írd is meg. Minden jót neked!
ápr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Keresned kellene valami más elfoglaltságot az esti sörözés helyett. Valami olyant, ami örömet szerez. Ha sportolnál valamit, pl futnál, vagy gyalogolnál, akkor könnyebb lenne. A termelődő endorfin /boldogsághormon/ segítene a sör hiányát pótolni.
ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7


Köszönöm a bíztatást, de sajnos egyre kevésbé hiszem, hogy letudnám tenni az alkoholt. Ahhoz az életemnek kellene változnia, de az nem igazán fog külső körülmények miatt.


#8


Sajnos manapság már csak a sörözés (bódultság, a valóságból kiszakadás) és az étkezés ami örömet okoz, egész nap ezt várom a munkában is, hogy hazaérjek végre. Sport sajnos inkább nyűg lenne mint örömforrás, persze tudom, hogy idővel átalakulna, mert régebben fiatalabb koromban sokat sportoltam és szerettem, de sajnos mára teljesen átalakultam már, valószínűleg a hosszú évek alkoholizálásának köszönhetően.

ápr. 30. 18:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha ezt a kérdést kiírtad, akkor még nincs minden veszve, ha most úgy látod is. Bármikor vissza lehet fordulni, de azt neked kell akarnod.:)
ápr. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!