Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme pár alkalmas...

Van értelme pár alkalmas terápiának?

Figyelt kérdés
25 lettem és gondolkodok kipróbáljak egy magánterápiát. A helyzet viszont az, hogy igazából nincs konkrét bajom amúgy meg vagyok nem vagyok depressziós vagy szorongó, nincsenek pánikrohamaim. Kissé csendes visszahúzódó enyhén önbizalomhiányos vagyok, de nem annyira, hogy szenvedjek tőle. Igazából mint önismereti/önfejlesztési célból próbálnám ki, de nem látom értelmét havi 50kt kiadni érte hosszútávon. Olyannak lenne értelme, hogy mondjuk egy 8 alkalmas konzultációra jelentkezzek?

ápr. 16. 16:41
 1/7 anonim válasza:
38%

Nincs értelme. A pszichológusokra ráteszik lelkileg sérült emberek egy csomó problémájukat, ez hat rájuk, kivéve azokat akik tök érzéketlenek.


Ha az önbizalmad akarod erősíteni, akkor menjél tánciskolába.

ápr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalomat építeni elég egy olyan közösségben, ami téged komolyan vesz, empatikus és támogató.
ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

Marhaság! Miért nem akarod megoldani TE a saját problémádat, ha egyeltalán ez annak számít?

Próbálkozz, ne mástól várj segítséget, ha bajod van.

Komoly traumánál kellhet szakember segítsége, de ez nem az.

ápr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Na, ha például csak ilyen emberek vesznek körül, mint a 3-as, az már elég traumatizáló.

Érvénytelelíti a problémádat, abban a hitben van, hogy ciki segítséget kérni, valószínűleg ebben szocializálódott, sosem szerették, segítették, ő is utálja magát. És most kivetíti, hogy neked se legyen jobb. Pedig valójában menő segítséget kérni.

ápr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%

4#

3-as vagyok. Tévedsz. Sosem utáltam magam. Az önbizalmamat pedig a probléma megoldása mindig növelte. Tehát nem attól nőtt az önbizalmam, ha más segített, hanem ha én oldottam meg a problémát.Ráadásul a kérdező nem szenved a súlyos önbizalomhiányban, miért kellene ezzel szakemberhez fordulni. A közmondás szerint is "Segíts ember magadon, megsegít az Isten is!"

Amit utálok, az a tiédhez hasonló lekezelő, tudálékos beszólások.

ápr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%
Havi 50-ből tényleg elég sok más hobbi és társasági élet kijön.
ápr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
5, nekem teljesen megfelel, bárhogy is érzel irántam. Nincs vele ugyanis semmi dolgom.
ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!