Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség ellen ki mit...

Pánikbetegség ellen ki mit ajánl? 28/F

Figyelt kérdés
Orvoshoz sokára jutok, viszont addig is kéne valami segítség.

ápr. 17. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Sör, tüske.
ápr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Dolgozz keményen és megjavulsz.
ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
egy ismerősömnek a pszichodinamikus terápia segített, de ennyit tudok erről.
ápr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Youtube-on keress relaxációs videókat, kezdd el!

Sport is segít.

ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Orvossal már könnyebb lesz, de addig is:

Próbálj rájönni, milyen szituációk okoznak legkönnyebben pánikrohamot. Ha teheted, kerüld ezeket. Ha pedig jön egy roham, tudatosítsd magadban, hogy ez mi, hogy nem infarktusos van, nem fogsz meghalni, el fog múlni. Figyelj a légzésedre, ne zihálj. Amit még ajánlanak: sorolj fel öt dolgot, amit látsz, négyet, amit meg tudsz érinteni, hármat, amit hallasz, kettőt, aminek érzed az illatát és egyet, amit meg tudnál kóstolni. Ez azért jó, mert eltereli a gondolataidat.

ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Én is épp túlélő üzemmódban vagyok amíg fogad a doki.

2-es nem ír hülyeséget. A mozgás tényleg segít. Elvállaltam egy részmunkaidős takarítói állást, plusz heti 4szer végzek kardió edzést. 1-2 hetente elmegyek szaunázni. Hétvégén elviszem a családomat kirándulni. Az is sokat segít, ha erdőben, vagy erdő közelében vagyok.

ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a terapeutám azt mondta, hogy ha napi 1,5 órát szabad levegőn vagyok, meg fél órát intenzíven mozgok, azzal tudom serkenteni az agyam, hogy egyfajta boldogsághormont termeljen.
ápr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
Így is van, utolsó. A reggeli napfény remek dopaminforrás,az intenzív mozgás sok szerotoninnal lát el. Meg amíg ezekkel foglalkozol,nem érsz rá saját"sanyarú" sorsodon keseregni.
ápr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is csak túlélek napról napra, már lassan 10 éve. A 10 évig nem volt végig erős, csak fokozódott.

Nekem az agy lefárasztása volt nagy segítség kognitív elfoglaltságokkal (tanulás, magolás, napló írás..stb)

Volt egy nagyon nyugodt párom, abban az időszakban az ő életszemlélete segített, de olyan nagyon erre nincs megoldás sajnos.

Én voltam pszichiátrián, a gyógyszert nem vettem be..( a pánikbeteg nem meri). Én több, mint 10 éve táncolok és nemhogy nem segít, hanem ront a helyzeten, mert idegileg csak jobban kikészít, rendesen rángatózva alszom el, mint egy epilepsziás. Válassz az idegeidre gyengébben ható mozgást (jóga,kondis súlyzózás)

Kerüld a túlzott kardió szerű mozgásokat kérlek(futás, aerobik, hiphop tánc)

27N

ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!