Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax leállás - elvonási...

Xanax leállás - elvonási tünet vagy alapprobléma?

Figyelt kérdés

5 éve pánikbetegség miatt elkezdtem szedni napi 2x1mg Xanaxot. Teljesen rendberakta a problémát, jól voltam, úgyhogy 1 év után lecsökkentettük az adagot a dokival 2*0.5-re, ezzel továbbra is teljesen jól éreztem magam.


Most azt javasolta, próbáljuk meg a 2*0.25öt, de ezt már most 1 hét után problémának érzem. Hasonló pánikreakciók jönnek elő, mint 5 éve, csak kisebb intenzitással. Ez most szerintetek elvonási tünet, vagy az alapprobléma jön vissza? Az első csökkentést 4 éve gyakorlatilag simán, minimális alvászavarokkal átvészeltem, úgyhogy most ezért vagyok bizonytalan. Nem tudom, hogy mit csináljak, visszaálljak-e a 2*0.5-re.


ápr. 17. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Természetesen a terápia a gyógyszer mellett halad ugyanúgy, ugye?
ápr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Mind a ketto lehet. De nagyon durva, hogy 5 eve nonstop szeded... Probalj lejonni rola. Terapiara jarsz? Mert nem a tunetet kene gyogyszerrel elfedni eleted vegeig, hanem az alapproblemat megoldani.
ápr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elvonás.
ápr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3

Nagy esellyel. A benzodiazepinek sulyos fuggoseget okoznak.

ápr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az alapproblémát sajnos nem lehet megoldani. A dolog úgy néz ki, hogy van az agyamban egy amúgy jóindulatú érdaganat, ami 5 éve bevérzett és stroke-ot okozott. Na most a cucc azóta is ott van, és bármikor bevérezhet megint, oké, a rendszeres MRI-k alapján erre most már elég csekély az esély, de megvan. Ettől lettem pánikbeteg. Halálfélelem, miegymás.
ápr. 17. 13:41
 6/6 A kérdező kommentje:

Terápiára meg nem járok, mert egyszerűen ezzel nem lehet semmit kezdeni azon túl, hogy megpróbálok nem tudomást venni róla. És ez amúgy a mindennapi életben elég jól is ment mostanság, mondom, teljesen normális életet sikerült élnem, hobbbik, család minden oké, nem hiányzik az, hogy rendszeresen egy terapeutával ezen nyüglődjek.


A másik meg az, hogy a neurológusom szerint maga a stroke is elkefélt valamit odabenn, és ez is hozzájárult ehhez az egészhez, ezzel meg a terápia nem tud kezdeni semmit.

ápr. 17. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!