Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kéne szednem erősebb nyugtatót?

Kéne szednem erősebb nyugtatót?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok, és mindig problémáim voltak a felelésekkel. Most, hogy itt az érettségi próbálom lelkileg felkészíteni magam a szóbelikre, de iszonyatosan stresszelek. Beszéltem háziorvossal, aki a sedacur forte-t ajánlotta viszont semmit nem ér. Előtte szedtem Hovat is, de az sem segített. Nagyon durván rá vagyon görcsölve a szóbelikre, már aludni se nagyon tudok, sőt volt, hogy arra ébredtem, hogy nem kapok levegőt. Szeretnék szedni csak a szóbelikre valami erősebb nyugtatót. Szerintetek ez jó ötlet, vagy mással kéne próbálkoznom?

ápr. 17. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
NEM!!!! az a megoldás!!! Meg kell tanulnod relaxálni, megnyugtatni önmagad, bízni önmagadban, gyakorolni a nyilvános beszédet (bőven van idő), felkészülni a tananyagból, mert ha tudod a tananyagot, akkor semmilyen veszély nem fenyeget. Könnyű rászokni a nyugtatókra, aztán úgy maradsz egész életedre, egyre nagyobb mennyiségben, míg a végén egyáltalán nem fogsz tudni aludni, mert nincs az a mennyiség, ami elaltatna. A problémákkal meg kell küzdeni és megoldani őket, nem elfedni őket és elmenekülni. Ebben segít a pszichológus. Az iskolapszichológus tanulásmódszertanban is.
ápr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nyugtató nem biztos, hogy a legjobb megoldás erre a helyzetre mivel még nem szedtél ilyet lehet, hogy betompítana annyira, hogy többet ártana mint használna. Vagy az is lehet, hogy olyan szerencsétlen vagy mint én és 0,5 mg xanax nem segít 1mg-nál meg már “jót” érzek tőle. De abban az állapotban meg nem vagyok vizsgaképes.


Tippek:


A- irass fel magadnak nyugtatót próbáld ki vizsga előtt és meglátod, hogy hogyan hat rád. Bár sok esélyt nem látok arra, hogy ez lenne a legjobb megoldás


B- Kezd már most mondogatni magadnak, hogy lesz amilyen lesz mindent megtettél érte ennyi. (Nekem ez szokott lenni a leghatásosabb, hogy sz4rok bele módon megyek oda)


C- alkohol, ha szoktál inni akkor nagyjából már tudod, hogy hol van az a határ ahol elkezdesz kissé felszabadultabb lenni tőle.

ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pszichológust és pszichiátert keress fel.
ápr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!