Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Letezik olyan nyugtato ami...

Letezik olyan nyugtato ami nem teszi tonkre az ember eletet? Csak rovid tavon szednem.

Figyelt kérdés

Voltak mar durva idoszakaim amikor nagyon rossz erzelmi allapotban voltam. Sajnos a terapia nem segitett.

Most is egy nagyon nehez idoszakom van, de ez most mas mint a tobbi. Most nem engedhetem meg magamnak az apatiat es a teljesitmeny visszaesest. Rengeteg dolog van a munkamban es a maganeletemben is ami miatt maximalisan kell teljesitenem. Nem szeretnek bele menni a reszletekbe de egyszerre tobb vissza nem tero alkalomrol van szo.

Par honapig vhogy el kene folytanom az erzeseimet. Nemsokara megyek egy pszichiater-terapeutahoz.

Ismet megprobalkozom a terapiaval de a helyzet miatt lehet gyogyszer is kene egy darabig. A Frontin Xanax es hasonlok remisztoen hangzanak, lattam hogy teszik tonkre emberek eletet.

Letezik vmi ami ezek kozott a durva szerek kozott es a venynelkuli gyogynovenyek kozott helyezkedik el a skalan?


2021. jan. 13. 07:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Szia! A frontin ésszel szedve nem egy nagyon "durva" nyugtató, szerintem nem fogja tönkretenni az életed. Főleg ha alklamilag szeded. Beszélj a pszichiáterrel szerintem. Lehet hogy nem is nyugtatóra, hanem antidepresszánsra lenne szükséged, azoknak is van szorongásoldó hatása. Milyen tüneteket okoz egyébként nálad a szorongás? Próbáltál már egyébként valamit valaha? Orbáncfű, valeriana, stb. Vagy valamilyen viselkedés, szokás, meditáció, sport, bármi?
2021. jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ :-) Sokmindent probaltam: nervenpflege woridhoffenert szedek es minden este meditalok. Megbeszelem a problemaim a barataimmal es rendszeresen futok.

A problemam hogy rengeteget sajnalom magam. Brutalis hatterem volt mar kiskoromtol kezdve. Megvolt bennem a kepesseg es a szandek is hogy vigyem valamire,de nem ugy alakultak a dolgok. Millio traumam van ami kisert. Nincs kepzettsegem es sulyos egeszsegugyi problemaim is vannak. Bant hogy eselyem sem volt az eletben.

Kenyszeresen negativ gondolatokon jar az agyam. Nem tudok elaludni de ha megis akkor arra ebredek hogy uvolteni szeretnek.

Szeretnek konstruktivabb lenni de ehhez segitseg kell. Most viszont nincs itt ennek az ideje, ha most jol vegzem a munkam az hosszutavon segithet kimaszni a godorbol.

2021. jan. 13. 14:06
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha megtanulsz relaxálni, nem lesz szükséged nyugtatóra.
2021. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A válaszodból úgy érzem, tényleg kicsit fekete-fehéren látod a világot, mint a depressziósok. Soraid olvasva úgy érzem, hogy a nehéz háttered ellenére, elég jól kimásztál, és nem lecsúsztál, hanem most pont hogy vannak lehetőségeid! Mondtad hogy nem akarod őket elazalasztani, mert végre előrejuthatsz! És ezt nyilván te érted el, én büszke lennék rá a helyedben! Vannak barátaid. A téged ért bántások ellenére tehát képes voltál bizalmi kapcsolatokat kialakítani. Ez nagyon nagy dolog egy traumatikus gyerekkor után. Szerintem rengeteg erőforrásod van, amit egy pszichoterápiában fel lehet használni. Képes vagy önreflexióra, fejlődésre. Írásod alapján pedig elég intelligensnek is tűnsz. Kívánom, hogy találd meg a megfelelő terápiát, terapeutát, olyan adottságid vannak amik szerintem alkalmassá tennének az ilyen jellegű munkára. Megtalálni a megfelelőt nehéz, de nem lehetetlen. Ha valami nem válik be, nyugodtan válts. Lehet nem érieg ugyan azzal az emberrel folytatnod, aki egyszer már nem vált be. Ha oedig most nagyon nem vagy jól, de hamarosan talpra akarsz állni, ha beszélsz pszichiáterrel egy enyhe antidepresszàns segíthet. Leírásod alapján szerintem inkább depressziós tünetekkel küzdesz, a nyugtatók erre nem hatnak. A pszichoterápia lassabban hat, de tartósabb. Gyógyszerrel kiegészítve szerintem egész nagy esélyel meg lehet küzdeni ilyen jellegű problémákkal. Miért nem érzed magad konstruktívnak egyébként? Valóban nem vagy az, vagy leértékeled magad? Sok sikert kívánok a jövődhöz! 😊
2021. jan. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4-es: Köszönöm a biztatást. Jól esett, bár nem hiszem hogy egy ilyen rövid bejegyzés alapján meg lehet mondani alkalmas vagyok-e terápiára.

Eddig 2 pszichológusnál jártam. Az első szörnyülködött a történeteimen és a végén azt mondta nem tud segíteni mert bármibe bele kérdez mindig csak egy újabb trauma jön elő. Egyáltalán nem tűnt profinak. Még csak nem is javasolt semmit hogy hova forduljak ha ő nem tud segíteni. A második egy elismertebb kognitív pszichológus volt, hozzá sokat jártam de ő sem tudott segíteni. Nem voltam elégedett vele pl. mikor mondtam hogy sok energia italt iszom és altatót szedek kb. annyival elintézte a dolgot hogy mostmár felismertem a problémát tudok rajta változtatni. Hát nem tudtam mert a súlyos alvásproblémáim a betegségem és a túlhajszoltság miatt nagyon fáradékony voltam. Ez most csak egy nagyon felszínes példa mert mélyebb dolgokba nem szeretnék belemenni.

Mindkét szakember fizetős volt, méghozzá nem is olcsó. Most egy harmadikkal próbálkozom. Ő pszichiáter is. Nagyon jókat írtak róla, engem meggyőzött. Most sokkal jobban összeszedtem a gondolataimat. Sokat olvastam a terápiáról és tudom hogy miben van szükségem segítségre.

A gondolkodásomat nem érzem konstruktívnak. Tudom hogy mit kell tennem és meg is teszem mert van bennem élet ösztön. Persze pl. komoly krónikus egészségügyi problémák esetén sosem lehet tudni hogy elég-e ha mindent megteszek de azért érdemes próbálkozni.

Sajnos a ennek ellenére a gondolataim nagyrésze egyáltalán nem a problémáim megoldása körül forog. Inkább csak bánkódom a múlton és gyászolom az életem. Hiába vagyok tudatos ha érzelmileg már feladtam. Nem ismerek olyat aki hasonóan nehéz hátérrel rendelkezik mint én. Olyat sem akinek akkora kihívásokkal kellett szembenéznie már gyerekkorától mint nekem. Most a 26 éves vagyok. Eddig folyamatosan a jelen kihívásaival küzdöttem. Most hogy kicsit jobbra fordult a helyzetem elkezdtem végig gondolni az életem. Vagy 20 évnyi emlék ömlött rám amiket már rég elfelejtettem. Elfelejtettem hogy mik voltak régen a céljaim és mik voltam az akadályok. Ezek a gondolatok azok amik nem igazán segítik az előrejutást.

Ha az előre jutáson és a fejlődésen gondolkodnék ennyit az elképesztő mennyiségű alkotó energia lenne. Az lenne a jó ha nem csak az idő 5 szálakéban gondolkodnék a megoldásokon (akkor is erőltetnem kell és emiatt sokkal nehézgesebben jönnek az ötletek) hanem a maradék 95%-ban is, akkor is amikor nem tudotosan gondolkodom hanem elengedem magam.

2021. jan. 14. 18:54
 6/12 A kérdező kommentje:
Jah es a barataimrol meg eszembe jutott vmi. Nagyon jo emberekkel vagyok korulveve, de amikor ilyen erzelmi allapotban vagyok akkor hosszu ideig nagy teher vagyok nekik pedig megvan a maguk elete. Sokat patyolgatnak, pedig nem jo elmeny mostanaban velem lenni. Nem szeretnek erzelmi vampirkent csungeni rajtuk de most ez az egyetlen modszer amivel at tudom veszelni a napokat. Most mar vissza fogom fogni magam es igyekszem inkabb hozzaadni az eletukhoz es nem elvenni belole. Ez nehezebb mint amilyennek hangzik, konnyebb lenne ha tenyleg jobban lennek. Minden teren sikeresebbek mint en, nem tudom hogy viszonozhatnam az energiat amit ram forditanak. Nem is teljesen ertem miert eri meg nekik ez a baratsag, talan mert latjak hogy igyekszem. Nem gyerekkori baratok vagyunk, mar nehezsegeim voltak mikor megismertuk egymast.
2021. jan. 14. 23:53
 7/12 A kérdező kommentje:
Hat terapiara alkalatlannak talaltak. Azt mondta terapeuta hogy tul sok dologgal kene dolgozni a terapiahoz ezert nem vallal. Esetleg probaljak meg befekudni a thalassa hazba, ez nem fog menni mert van egy komoly es kellemetlen egeszsegugyi problemam. Nem teljesen ertem mivel foglalkoznak a pszichologusok es pszichiaterek. Van egy nehez multam es depresszios hajlamom amivel dolgozni lehetne de sorra lepattintanak mert "barmibe belekerdezek egy ujabb trauma jon elo" meg "tul sok dolgot kene feldolgozni". En ugy kepzeltem hogy nalam sokkal komolyabb problemakkal fordulnak hozzalyuk. Ha nem lenne problemam minek mennek trapiara.
2021. jan. 21. 11:03
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt gondolnam hogy a kis segitseg is jobb mint a semmi. Nem ertem miben jobb semmit nem tenni mint ha terapiara jarok. Ha maskor lekoptatnak elso konzultacio utan akkor minimum azzal reagalok hogy nem vagyok hajlando teljes arat fizetni. Raadasul eppen aktualisan jo ideje depresszios vagyok. Nem nagyon ertek a gyogyszerekhez de azert minimum az antidepresszans szoba johetett volna.
2021. jan. 21. 11:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak ne szokj hozzá, frontin, xanax rövidtávon.

Azért láthatsz ilyeneket mert gyakran le kell szedálják vele teljesen az embert és elvonási tünetek agressziót is kiválthatnak.

Ha fiatal vagy menj ki igyál meg pár sört a haverokkal hidd el többet ér.

2021. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy nem sikerült terapeutát találnod. Egyszerre tényleg célszerűbb egy dologgal foglalkozni, ez nehéz ha szerteágazó a baj... Miylen módszerrel dolgoztak akikkel beszeltel? Lehet hogy pl. Egy analitikus neked jobban megfelelne mint egy kognitív terapeuta... Ha pedig pszichiáterhez mész, valami gyógyszert biztos adnia kellene ha ennyi traumád van... Hogy vagy azóta? Ha gondolod s tudok segíteni, írhatsz. ☺️
2021. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!