Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyukám pszichés beteg ami...

Anyukám pszichés beteg ami mellé társul alkoholizmus is. Egy darabig járt pszichológushoz,de már oda se hajlandó menni. Hova fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés
Háziorvosnál jártam már azt mondta ha ő nem akarja nem lehet mit tenni. De úgy gondolom ez akkor sem állapot...

ápr. 18. 11:14
 1/8 Grimfox ***** válasza:
73%

Amíg nem tesz kárt magában/másokban, nem szükséges sürgősségi ellátást igénybe vennie, és ő maga sem akar segítséget kérni, addig nem tehetsz semmit azon kívül, hogy próbálod meggyőzni.

Viszont ha valakiben kárt tesz, anyagi kárt okoz, és ebből rendőrségi ügy keletkezik, akkor az eljárás részeként elvonóra küldhetik, és rendelnek ki mellé pszichiátert, pszicholúgust. Ugyanígy, ha az alkohol következtében súlyos egészségügyi problémái lesznek, akkor a kórházban kúrára fogják. Legalább amíg bent van. Itt is kap pszichiátriai segítséget.

De ezek csak addig tartanak, amíg bent van. Utána neki kell akarnia, és folytatnia a terápiát.

ápr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1:

Ez hagyján.

De mikor majd romlik az allapota mit teszel vele? Hagyod hogy meghaljon a padlón? Vagy mi?


Sajnos anyukám idős. Pár éve kezdett inni. Nem köz és és önveszélyes. De lassan 24 órás felügyelet kell mellé. Alkoholostát idősek otthonába sem vesznek be.


Ő is elutasítja hogy alkoholista lenne. Sőt, minden segítséget kezd elutasítani. És még 15 évig élni fog. Namost ha tesómmal 15 évig felváltva kell vegetálnunk mellette, kb nyugdíjasok leszünk, amikor újra "élhetünk".


Na ilyenkor mi a helyzet. Hagyjuk anyának meghalni a lakásában? Aki amúhy vegtelen szeretettel nevelt minket?


Nem olyan egsszerű ez. Nyilván ha a szomszéd lenne lecarnám. Iszonyat lelki, és később lelki terhet pakol a közvetlen rokonokra az, aki alkoholista és még mentális beteg is. Szerintem ezt nem is érti meg, akinek nincs olyan alkoholista rokona, akiért amúgy aggódik. És felelősséggel tartozik érte.

ápr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Grimfox ***** válasza:
Ez az érzelmi oldal. Az, hogy te hogy döntesz, az a te dolgod. Amit én írtam, az inkább a jogi oldala a témának. Nem kényszeríthetsz egy felnőtt embert olyasmire, amit ő nem akar, mindaddig, amíg az, amit tesz, nem ütközik törvénybe. Ha megkísérled, azaz kényszeríteni próbálod, az könnyen törvénysértésbe torkollhat a te részedről. Avagy családi gondokba.
ápr. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És akkor most mégis mit lehet tenni? Nincs munkahelye. Fel éli minden tartalékát. Utána mi lesz?
ápr. 27. 18:01
 5/8 anonim ***** válasza:

#4:

Idézek neked pár jogszabályt:



az Alaptörvény szerint: „A nagykorú gyermekek kötelesek rászoruló szüleikről gondoskodni.”


A Családok védelméről szóló törvény szerint: „A nagykorú gyermeknek külön törvényben foglaltak szerint tartási kötelezettsége áll fenn azon szülőjével szemben, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani.”


A Polgári Törvénykönyv szerint: „Rokonaival szemben az jogosult tartásra, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani, és akinek tartásra kötelezhető házastársa, volt házastársa vagy volt élettársa nincs.”

ápr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Grimfox ***** válasza:
#5:Az alkoholizmus önhibának számít.
ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom az lenne járható út ha elmenne pszichológushoz és kezelve lenne esetleg leszázalékolnák ez miatt. Vagy pszichiátriai otthonba tetetni. De nem tudom ennek mi a folyamata. Senki nem tud jó tanáccsal ellátni. Hagyjam meghalni? Nem hiszem el hogy semmit nem lehet tenni.
ápr. 28. 21:06
 8/8 Grimfox ***** válasza:
Pszichiáterre, és pszichológusra is szüksége van. Az elvonókúra is ugyanolyan fontos, mint a gyógyszeres, és terápiás kezelés esetében. Szerintem egy pszichiátert kellene felhívni, hogy ebben az esetben mi a teendő. Édesanyádat elég csak akkor bevonni, amikor már tudod, hogy mik a lehetőségek.
ápr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!