Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fordult már elő a környezetedb...

Fordult már elő a környezetedben, hogy az alkoholizmus / kábítószerfogyasztás tragédiával végződött?

Figyelt kérdés
Ha igen és mesélsz róla, nagy köszönet.

márc. 13. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Mi szamit tragedianak? Csak ha valaki meghalt?

Szamomra tragedia volt mikor elvaltak a szuleim az alkohol miatt.

Voltam kb 5 eves.

márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ismerősöm(nő) alkoholista volt. Elesett, beverte a fejét és meghalt. Kb. 35 éves volt. Egy másik férfi ismerősöm szintén esés közben beverte a fejét. Kómában volt 2 hónapig, most szellemileg sérült. Mindkettő magasan kvalifikált, diplomás (volt).
márc. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Eliynar válasza:
89%
Édesapám alkoholista volt és öngyilkos lett, igaz nem az alkohol miatt, de ki tudja, hogy ha nem lett volna az akkor megtette volna -e. Volt egy erősen alkoholista hajléktalan barátom aki kórházba került és meghalt. Állítólag az erős alkoholisták abba is bele hallhatnak ha nem kapják meg a napi alkohol adagjukat.
márc. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Eliynar válasza:
41%

*halhatnak

Ezt most ne úgy értsd, hogy akkor örökre alkoholista marad, hanem, hogy csak fokozatosan lehet róla leszokni.

márc. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Eliynar válasza:
45%
Édesanyám szülei alkoholisták voltak, anyu jóformán egész gyerekkorát félelemben töltötte. Sose tudta aznap épp mire számítson, ki fog neki menni a másiknak nagy késsel vagy mikor verik meg a semmiért.
márc. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Gyerekkoromban történt: három családos alkoholista barát összebeszélt, hogy öngyilkosok lesznek, egymás után pár hónappal/évvel, már nem tudom, mennyi időre, de megtették mindhárman. 38-40 év körüliek voltak.
márc. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

A családban volt alkoholista, aki letette, helyrehozta az életét, és boldog családi életet él. Igaz sok munka és tapasztalat van mögötte, de mindenki büszke a teljesítményére.


Ismerősök között volt olyan testvérpár, hogy az egyik meghalt, és a másik ugyanúgy folytatta az ivást, pedig látta, hogy mi vár rá is.

Illetve középkorú srác halt meg, úgyhogy a szülei is ittak.

Egy ismerős, nálam fiatalabb srác teljesen tönkretette az életét, utolsó infó, hogy valahol hajléktalan szállón húzta ki a telet, de azóta senki nem tud róla semmit.

Illetve hétvégén találkoztam egy számomra idegen sráccal, fogalmam sincs, hogy mi lehet a háttérsztorija, de látszott rajta, hogy nem ma kezdte az ivászatot.

márc. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Igen. Az volt a tragédia hogy elfogyott a kristály. Én meg erre bele vertem a fejem a falba.
márc. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy durva sztorit láttam még a kicsiny faluban: pár női tagja egyik éjszaka belefulladt a saját hányásába. Mikor a férfi maagához tért reggel, és megtalálta holtan, azt hitte, hogy ő ölte meg, mert annyira emlékezett, hogy este részegen veszekedtek. Bepánikolt, becsavarta a szőnyegbe, és beletette az ágyneműtartóba, majd ismét berúgott, aztán csak kihívta a rendőröket.
márc. 15. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Sokat tudnék mesélni:

Egy barátom nem érte meg a 30-at. Egy másik megbolondult a hallucinogénektől. Én olyan függő voltam, hogy a mákteát kihánytam egy pohárba és újra megittam. Szóval nem egy szép világ.

márc. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!