Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek az alkohol elvonási tünetek?

Ezek az alkohol elvonási tünetek?

Figyelt kérdés

2 éve iszom sajnos naponta. Ma délután egy elég furcsa érzés jött, ami eddig még nem. Délután 4 óra körül volt és akkor még nem ittam alkoholt.


-zihálás, levegőért kapkodás

-mellkas szorítás

-izzadás

-remegés

-"szédülés", vagy "jajj mindjárt elájulok" érzés


Holnap felhívom az orvost. Ha az miatt van leállok mert ez ijesztő volt.



febr. 6. 21:05
1 2
 1/18 anonim válasza:
87%
Azok bizony. Beszélj az orvossal és sok sikert a leálláshoz.
febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valami virus is, ami ilyen tuneteket produkal. De ha utana ittal es semmi bajod azota sem, akkor az elvonasi tunet valoszinubb. Mindenkepp allj le, mert csak rosszabb lesz.
febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem. Én 20 éve iszom és bármikor szünetet tartok szoktam 1 honapig is nem inni sose érzek semi negatívat. Inkább csak pozitivat hogy nem iszom. Azoknál van elvonási tünet akik mindig tőltés alatt vannak. Reggel bepiálnak és lefekvésig rátöltenek. Na őnáluk ha nem isznak 1 napig már jönnek az elvonási tünetek.
febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Pedig ezek tipikus elvonási tünetek. Ezért szoktam azt javasolni, hogy ne álljanak le hirtalan az itallal, hanem fokozatosan csökkentve.
febr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen így szokott lenni. Nekem magas is ilyenkor a vérnyomásom és aludni se tudok, félrever a szívem stb.
febr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

Ez simán lehet szívritmusszavar, vagy a szív érszûkületének a tünete is. Mielôtt az alkoholra fogod, a szívedet jó lenne megnézetni.

Hány éves vagy?


Ettôl függetlenül ha le tudsz állni az alkohollal, az mindenképp jó.

febr. 7. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Phoney ***** válasza:
51%

Mennyiség, eloszlás mennyi volt? Mert hogy minden nap iszol, az még édeskevés a fizikai függőséghez. Ha nem heti 168 órában vagy ittas, akkor kb. bármi más valószínűbb, és akkor az alkoholmegvonás maximum szorongásos faktorként járul hozzá.

Akár önmagában szorongás is okozhatja megvonáskor, de azt akkor sem szabad összetéveszteni a fizikai alkoholmegvonásos tünetekkel, hiába hasonlóak.

febr. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok, fiú. Napi 2 dl vodka...2 liter fröccs és kb 3-4 sör. Ez mind egyszerre miután munkából hazaérek fél 5 fele délután.
febr. 7. 07:29
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Nekem így elsőre pánikrohamnak tűnik, amibe mentális oldalról bejátszhat az alkoholfüggőséged is.

Viszont legyen ez bármi, ez a napi fogyasztás már egy combosabb kategória, úgyhogy ezzel mindenképp kezdj valamit, mert pár éven belül ki fogja rúgni a lábad alól a talajt.

febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
De hát ember, ezt mindenképpen abba kéne hagyni, ez nagyon sok. Gyomrod, májad, fogad, agyad, hormonrendszered, keringésed, minden tönkre fog így menni, meg valószínűleg már tönkre is van némelyik. Fokozatosan csökkentsd. Mondd el az orvosnak, hogy ennyit iszol.
febr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!