Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SSRI okozott már valakinek...

SSRI okozott már valakinek maradandó mellékhatást?

Figyelt kérdés
A szedés abbahagyása után, akár szexuális diszfunkciót, vagy bármit.

ápr. 18. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem semmit szerencsére, bár nem is hatottak sajnos.
ápr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Nekem amíg abbahagytam okozott (escitalopram), szószerint másodpercek alatt elélveztem, teljesen kontrollálhatatlanná vált a dolog (úgy hogy előtte semmilyen ilyen tünetem nem volt soha, kivéve amikor kimaradt a napi antidepresszáns adag), és rengetegen számolnak be erről. Nem tudom, hogy elmúlt-e volna mondjuk egy év alatt, mert 2 hónap után újra kezdtem a szedést. Szóval mit akarsz tudni egy ilyen kérdés kiírásából? Nyilván ahhoz túl kevés ember fog válaszolni, hogy reprezentatív legyen. De akkor segítek: sajnos létezik a PSSD, de nagyon durva formában (valószínűleg) ritka. Enyhébb formában pedig valószínűleg már jóval gyakoribb, de feltáratlan marad, hiszen nem feltétlenül tudja, az ember se összekötni, se bizonyítani, ha mondjuk egy antidepresszáns kúra végeztével elveszti a szexuális vágyának mondjuk 30%-át, vagy mondjuk fél fokkal kevésbé élvezetes a szex.
ápr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
PSSD, köszi a mozaikszót és ez nem háttértár! Ezzel lehet keresni..
ápr. 18. 22:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, bizonyos esetekben előfordulhat, hogy maradandóak a mellékhatások. Úgy tudom az European Medicines Agency (EMA) is kötelezte a gyártókat a veszély feltüntetésére.
ápr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!