Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline lennék?

Borderline lennék?

Figyelt kérdés

Már elég régóta gondolkozok ezen, és szinte minden tünet stimmel. Édesanyám több évig egy vélhetően nárcisztikus férfivel élt együtt, aki teljesen megkeserítette mindkettőnk életét, ő pedig erőteljesen kódependens személyiségjegyekkel rendelkezik, ezt meg is mondja magáról. Emellett kiskoromban többször voltam bántalmazva, egyszer szexuálisan is. A tinédzserkorom sem volt túl jó, de annyira nem történt semmi különös, de voltak néha öngyilkos gondolataim, és már akkor is nagyon szorongtam. Viszont 17-18 éves korom között kezdődtek el ezek a dolgok leginkább. Ha valami kis dolog történik velem, egyszerűen összezuhanok, önkívületi állapotba kerülök, és teljesen impulzívan cselekedek, mert olyankor annyira megbénít a fájdalom. Később pedig lenyugodok, és mintha semmi nem történt, úgy viselkedek. Ilyenkor akár azt is el tudnám képzelni, hogy megölök embert, annyira dühös vagyok. Ezt annyira nem tudtam már elviselni, hogy elkezdtem nyugtatókat szedni, először csak akkor amikor nem tudtam magam lenyugtatni, aztán már egy idő után mindennap szedtem őket, és előkerültek az ópioidok is. Egyszerűen nem tudtam leállni, és 17 évesen drogfüggő lettem, majd elhatároztam, hogy magamtól kijövök ebből az állapotból, de azóta visszatértek ezek a dührohamok, és hangos kikelések mikor ideges vagy szomorú vagyok. Emellett még más tüneteim is vannak, amelyek megegyeznénel ezzel a kórképpel. Pl.: vágdosom magam, persze, ezt is impulzívitásból és utána megbánom. Egy ideje enyhültek a szuicid gondolatok, de még mindig gondolok az öngyilkosságra, elég sokszor. Egyszer meg is próbáltam már véget vetni az életemnek. Folyamatosan változtatom a külsőmet, a személyiségemet, és egyszerűen azt érzem, mintha legbelül üres lennék.


18/L



ápr. 19. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
nem, divatbordeline mint minden ilyen kerdes. Ha meg mar opioidok vannak a hatterben, az mar rogton divatborderline.
ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
1 vagy te is hasonlo korulmenyekben nottel fel, mint a kerdezo, es azt hiszed emiatt, hogy ez a normalis... pedig ez nagyon nem normalis es elegge diszfunkcionalis csaladmodell, amit a kerdezo leirt. Szoval lehet akar borderline is. Viszont mi nem adhatunk diagnozist.
ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8%

divatbordeline

A leírtak közül egyik se utal bordeline ra.

Az emberi kapcsolatok alapján lehet diagnosztizálni, amiről csak annyit írtál, hogy mindenkit utálsz.

ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Zoldpipa mennyisegebol lehet diagnosztizalni? Mert akkor 1 es 3 is szemelyisegzavaros.
ápr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

4


Egyelore nem. De foteldiagnozisbol sem lehet divatborderline-t megallapitani, hanem menjen el a divatborderline-os az opioid meg nyugtato fuggosegevel egy pszichologushoz, szichiaterhez, aki majd elkuldi szepen addiktologiara es nem az lesz a papiron "divatborderline". Sajnos a foteldiagnozis nem fog mukodni itt. Van szemelyisegzavara a kerdezonek feltetelezem, de erosen ketlem a leirtak alapjan, hogy divatborderline.


Egyfelol sajnalnam is, ha tenyleg. Mert ugyanez lenne a vege. Nyugatokat szedne, hozzaszokik, jonnek erosebbek, az sem segit hosszu tavon, jonnek az opioidok lasd, egy ido mulva az sem fog. Erosebb kell, ahhoz hogy jut hozza? Nem legalis uton, szerintem. Elmegy bizonyos utcakra, helyszinekre, mar teljesen kivan, lehet meg is ero*akoljak csak azert hogy kapjon, es a vegen semmit nem kap. Na ebbol meg mi lesz? Szichiatria osztaly kemeny antipszichotikumokkal, ha lattam mar olyat, elegge... hat nezz utana clozapine-nek.

ápr. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Miért lennék “divatborderline”? Egyáltalán nem állítottam, hogy az lennék, pont azért tettem fel a kérdést mivel én ezek alapján nem tudom, hogy mi a bajom. Konkrétan bármit megtennék, hogy ne legyek ilyen, de persze ezt is csak divatból csinálom xddd
ápr. 26. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!