Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális betegség...

Ez milyen mentális betegség lehet?

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok. Néhány napja szembesültem azzal, hogy reggelente felébredek, kikelek az ágyból és elkap egy szokatlan érzés, ami után bárminek a gondolatára felstresszelem magam és érzem, hogy megszédülök, illetve kapkodok a levegőért. Megiszok egy pohár vizet és 10-15 percre visszafekszem az ágyba. Utána elmúlik a szédülés és a légszomj, majd elindulok be a munkahelyemre. A reggeli rosszullét miatt nem kívánom a reggelit, ezért csak gyümölcsteákat szoktam inni. Ebédre meg vacsorára már helyrejön az étvágyam, de amikor nem érzem magam feszültnek akkor is érzem, hogy ha ülök vagy állok akkor remegnek a kezeim és a lábaim, majd estére elmúlik a remegés, másnap reggel viszont kezdődik előről az egész.
ápr. 20. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy mentális betegség, lehet szív probléma is. Esetleg mellékvese kéreg probléma ami a stresszt szabályozásba fontos.

Egy alapos kivizsgálás kellene szerintem.

Egyébként szoktál alapvető vitaminokat szedni? B,D,C,Mg?

ápr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Februárban voltam kardiológiai vizsgálaton, ott mindent rendben találtam. Minden nap szedek, C vitamint, magneB6-ot és Omega3-t.
ápr. 20. 15:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem, de még így is számos oka lehet amit több vizsgálat során lehetne megállapítani.

Lehet pánikbetegség is.

ápr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A pánikbetegségre gondoltam én is elsősorban.
ápr. 20. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!