Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegség ez?...

Milyen mentális betegség ez? hipochondria?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm aki elolvassa!



30 éves, jó munkahellyel rendelkező, anyagilag maximálisan biztos hátterű és egy szuper párkapcsolatban élő fiatalember vagyok.

Bő egy éve szinte tökéletesnek gondoltam az életemet. Egyébként hozzátenném, hogy nagyon szeretem az életem most is!

Szóval úgy fogtam fel mindent, hogy “áhh leszarom, egyszer élünk”!

Aztán egy áprilisi napon, nagyon kemény fejfájás és szédülés jött rám, zúgott a fülem, annyira bepánikoltam, gondoltam na ez agyvérzés lesz…

Lefeküdtem, megnyugodtam, elmúlt.

Kettő napra rá, ugyanez csak 4x keményebben… vérnyomásom egekbe…

Párom bevitt sürgősségire, nagy nehezen foglalkoztak velem, szerencsére minden vizsgálat negatív.

Na és ettől a naptól kezdve kezdődött “minden”.

A szédülésem és fejfájásom nem múlt el.

Én olyan vizsgálatokra elmentem, amit azelőtt azt sem tudtam egyáltalán létezik.

Nem mennék bele a részletekbe de olyan 1,5-2m között költöttem el pár hónap alatt a magán egészségügyre…

Agyi erek MR-től kezdve a hasi UH-n át, 3 kardiológuson keresztül minden…

Változó tüneteim voltak, mellkasi szúró fájdalom, éjszakai izzadás… hasonlók… fogytam 8 kilót.

Gondoltam magamnak, agyvérzést, infarktust mittudomén valamilyen halálos betegséget, trombózist és még sorolhatnám.

Az nagyon nagy baj volt, hogy bújtam a rohadt internetet állandóan!

Az orvosok javasolták, ennyi negatív eredménnyel, keressek fel egy jo pszichológust mert a problémám mentális eredetű… így tettem, jártam hozzá de rátolta a munkámra, hogy márpedig az emberekkel van bajom illetve hogy az esküvőm miatti szereplés az oka… szociális fóbia meg ilyenek de én ezt rohadtul nem gondolom így! Aztán abba hagytam és egyébként a lakodalom után jobban éreztem magam, egy nagy teher lement a vállamról!


A korábbi hónapokhoz képest 10000x jobban érzem magam de vannak szarabb napjaim.

Állandón az egészségem miatt aggódom… mérem a vérnyomásom itthon napi 3x ( picit magasabb egyébként ), meg a koleszterinem is magasabb a kelleténél ( ezt is mérem ).

Nincs nap, hogy ne ugorjon be, vajon minden rendben az egészséggel? Tuti nem hülye az orvos? Jól látta az EKG-m?

Egy rosszabb periódusba tényleg érzem a fizikai tüneteket… Ugye ez így meg egy rohadt ördögi kör!


Szorongok az egészségem miatt!

Az talán pozitív, érzem, hogy ez nem normális.

Szeretnék “rendbe” jönni.

A párom egy szuper ember, vele mindent megtudok beszélni, a legjobb barátom de már nem merem neki ezeket elmondani…végig mellettem állt és kísért minden vizsgálatra is, nagyon nehéz időszaka volt neki is illetve most őt 1000x nagyobb lelki trauma érte, neki most nem egy ilyen aggódó, szorongógépre van szüksége hanem az erős férjére!


Szóval aki nem olvassa el, tele vagyok negatív lelettel, ennek ellenére szorongok és aggódom az egészségem miatt.

Volt valaki ilyen helyzetben? Sikerült meggyógyulni? Ha igen akkor hogyan? Mennyi idő kellett hozzá?


Keresem újra a megfelelő pszichológust!


Köszönöm mindenkinek!



ápr. 20. 04:45
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Miket eszel?

Mert a baj gyökere ott van!

ápr. 20. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
A kérdésben leírtak elég jól rímelnek a szomatikus tünet zavar diagnosztikai kritériumaira. (Pl. a hirtelen, drámai kezdet, a testi tünetek jellege, a fokozott betegségtudat, a szorongás, vagy éppen a felfokozott érzelmi-indulati állapotot tükröző jelzők a kérdés szövegében.) Ha az eddigi vizsgálatok nem tártak fel szervi okot, annak az a legvalószínűbb magyarázata, hogy pszichológiai ok áll a tüneteid hátterében, mégpedig valamilyen krónikus stresszforrás, vagy lappangó konfliktus, amit talán még nem is tudatosítottál magadban. Ezért valóban az a jó döntés, hogy - mint írtad - keresel egy jó pszichológust. És ha esetleg ő is a munkáddal, vagy a társas kapcsolataidal kapcsolatos problémával fog szembesíteni a betegséged okaként, akkor fontold meg a véleményét és ne hagyd faképnél, mint a korábbi terapeutádat.
ápr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ápr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!