Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek embergyűlölő vagyok?

Mit tegyek embergyűlölő vagyok?

Figyelt kérdés

Utálom az idegeneket. Utálom, hogy tömegközlekednem kell idegenek között. Utálom, ha mellém ülnek. Utálom, ha a metron félre kell állnom, mert valaki le akar szállni. Miért kedveskedjek idegeneknek azzal, hogy félreállok? Semmit nem tett nekem azért, hogy kedves legyek vele. Utálom, hogy nap mint nap látnom kell a savanyú banyákat meg gizikéket a vonaton, meg a kiégett 50-es férfiak képét.


Egyedül azt vagyok hajlandó elviselni, ha egy nekem tetsző nő van a közelemben, de előre engedni, kedveskedni neki sem szeretek. Nekik is passzívan vagyok inkább kedves, semmi túlzott udvariasság, de az motivál a félreállásra, hogy legalább látom a seggét. Ennyi.


Szerintem okkal van ez a gyűlölet. Egyrészt 27 évesen a munkahelyemen állandóan banyákkal meg gizikékkel vagyok körülvéve. És még a vonaton, meg metron szorosan mellettem állnak persze, hogy a lelkemben belül csaták zajlanak, hogy legszívesebben üvöltenék, örjöngenék.


A gyerekeket is rohadtul utálom és rohadtul idegesítenek.


Mi lehet ennek az idegengyűlöletnek az oka? Vlog csatornám volt, ahol sokat csesztettek, bántottak trollok, IDEGENEK. Talán ezért utáltam meg őket? Mert lehet pont ők azok akik csesztettek, akik mellettem ülnek tömegközlekedésen?


Igyekszem kerülni a tömegközlekedésen az olyan helyzeteket ezért, amikor udvariaskodni kéne. Viszont sokszor nagy a tömeg és nem lehet. Így olyanokat csinálok, hogy hisztisen, gyűlölettel teli arckifejezéssel veszem el a táskámat a mellettem lévő székről, hogy érezze az idegen, hogy semmit nem tett azért, hogy kedveskedjek vele. Vagy pl ha metron véletlen le kell nekem szállni vagy más akar, akkor is hasonlóan cselekszem. Sóhajtozok, fintorgok, gyűlölet ül ki rajtam. Belül viszont szétfeszít az ideg és legszívesebben üvöltöznék ilyenkor. Néha meg is teszem. Viszont azért, hogy ezt elkerüljem inkább bunkózok, mert az egy sokkal elfogadottabb megnyilvánulási forma. Jobb ötletem nincs, hogy hogy jelezzem másnak, hogy ő egy idegen és nem tett semmit azért, hogy kedveljem, udvarias legyek vele stb.


Akiket viszont ismerek, kedvelek és találkozok velük tömegközlekedésen velük teljesen jól elvagyok és nincs embergyűlöletem irántuk. De az idegeneket zsigerből gyűlölöm.



ápr. 24. 13:21
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Igen ez egy örök harc köztem és az idegenek között amit a 18-as leír. Viszont jó hír: A mai napon a 15-ös válaszoló hatására elkezdtem közömbösen viselkedni, elvettem a táskám a vonaton a mellettem lévő helyről és még meg is kérdezték, hogy leülhetnek-e, mondtam, hogy tessék.


Az hatott rám, hogy a saját idegeimet roncsolom ezzel. Remélem, hogy fenn tudom tartani.

ápr. 25. 09:34
 22/24 Kései Sirató ***** válasza:
50%
15-ös vagyok, örülök, hogy egy kicsit tudtam segíteni. Meglátod, ha hosszabb távon közömbös leszel, az jó hatással lesz rád és a közérzetedre.
ápr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van. Egyébként pszichológushoz járok. Kényszer betegségem van amúgy.
ápr. 25. 11:45
 24/24 Kései Sirató ***** válasza:
100%
AZ jó, hogy jársz, mert segít.
ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!