Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A benzo vagy alkohol elvonás...

Nagybikatok kérdése:

A benzo vagy alkohol elvonás hasonlo a strokbol való felépüléshez?

Figyelt kérdés
Az agynak időre van szüksége úgy tudom mindkettőnél hogy helyre álljon. Jól gondolom hogy hasonaló a 2 dolog?

ápr. 28. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Az alkoholnál van ilyen. Azt se tudja mi van, hallucinál, remeg, egyedül enni se tud stb. Súlyos alkoholizmus következménye, akár halállal is járhat még orvosi felügyelet mellett is.


Benzónál nincs ilyen súlyos dolog.

ápr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A sztróknál más a helyzet.
ápr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:

Nem, az elvonás maga 1-2 hét. Alkoholnál van egy kb. 9 hónapos felépülési folyamat az agyzsugorból, de az távolról sem olyan súlyos, mint a stroke.


"Azt se tudja mi van, hallucinál, remeg, egyedül enni se tud stb." – az az elvonási tünetek része... delirium tremensnél kezelés nélkül 15-40% a halálozási arány, kezeléssel 1-4%. De az összes alkoholistának csak pár %-ának lesz DT-je.

ápr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nyuhtatóknál is megvan ez az agyzsugor? Az rengetek idő ahogy nézem. 9 hónap alatt gondolom akkor vannak különféle "mellékhatások" is.

Szédülés, remegés ilyenekre lehet gondolni? Vagy mégis hogyan kell ezt elképzelni?


Ismerősömön szeretnék segíteni, de fogalmam sincs min megy most keresztül.

Állítása szerint már régóta szed valamilyen nyugtatót. Igaz azt mondja régen nagyobb adagban szedte de most már csak minimális adagot szed. Nem tudom a nevét meg hogy mennyit szed. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Azt mondja ezt csak nagyon lassan szabad abba hagyni.

Ezt sem értem. A piát is lerakják egyből. Cigit is. Ezt nem lehet?

máj. 1. 15:12
 5/5 Phoney ***** válasza:

Nem, az konkrétan az alkohol jellemzője, hogy B1-vitaminhiány tud okozni, és azzal agyzsugort. Az agy felépülésének nincs mellékhatása, az már nem az elvonás része.


Arról a konkrét nyugtatóról kéne megtudnod, hogy hogyan lehet megvonni, mondjuk nem tudom, az orvost miért nem lehet megkérdezni.

máj. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!