Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szociális fóbiás embereknek...

A szociális fóbiás embereknek miért tanácsolják azt, hogy menjenek emberek közé, ha nem érzi jól magát?

Figyelt kérdés

Miért nem arra tanítják meg a pszichokógusok az ilyen embereket, hogy fogadják el magukat, mint pl a melegek esetében?


Egy szorongó vagy introvertált ember sosem lesz társasági, extrovertált.


Miért kell olyan szerepbe erőltetni őket, amiben nem érzik jól magukat?


Miért nem arra ösztönzik őket, hogy az adottságukhoz alakítsák az életüket, ne pedig magukra kényszerítsék azt, ami nem nekik való?


ápr. 28. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A szociális fóbiás más, mint az introvertált. Nem kell mindenkinek a társaság középpontjának lenni -az nem is lehetne-, attól még jól érezheti magát társaságban.

A szociális fóbia súlyosbodhat a magánytól, bezártságtól, végül az olyan mindennapi ügyeit sem tudná intézni, mint pl.bevásárlás.

ápr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A szociális fóbia nem azonos az introvertáltsággal. A szorongás sem. Érdemes a személyiségjegyeket és a betegségtüneteket, -panaszokat valahogy elkülöníteni.
ápr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Persze nem fektétlen ugyanaz.

De a szorongástól lefárad az ember.

Így egy ilyen ember sosem tud pörgős, sűrű életet élni.


Az nem jó ha teljesen bezárkózik, de az sem, ha olyan akar lenni, mint mások.

ápr. 28. 20:47
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta neked azt, hogy mindenkinek pörgős, sűrű életet kell élni? Sokan vannak, akik a nyugisabb életet kedvelik, esetleg már fiatalon is.
ápr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mert valamilyen szinten kigyógyulni csak akkor tud, ha megtapasztalja, hogy a szorongást kiváltó helyzet nem a világvége.

Mindenki fél valamitől, de a többség megtanul ennek ellenére elvégezni olyan dolgokat, amik nem komfortosak számára. Ha nagyon félsz, akkor nagyon rossz ez a folyamat, de valamennyit el kell belőle végezni.

ápr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Pl háziorvosom azt mondja miért nem megyek többet szabad levegőre, kirándulni, ilyesmi.

De én nem vágyok ezekre, nekem túl sok ez.


Nekem elég ha 2 hetente sétálok egyet a városban, az is lefáraszt, de napi szinten nem szeretnék emberek között lenni.

ápr. 28. 21:07
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan azért mondja a háziorvosod, hogy erősödj meg, ne fáradj el olyan hamar. Még a rabok is sétálnak naponta, hogy megőrizzék valamennyire az erőnlétüket.

Bizony, olyant is kell tenni az egészséged érdekében, ami nem szerepel a vágyaid között. Menj erdős, ligetes helyre, ott kevesebb az ember és jobb a levegő.

Ha nem mozogsz, annyira legyengülhetsz, hogy gond lesz az önálló életviteleddel is, másokra szorulsz. Azt meg gondolom, nem szeretnéd.

ápr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek a felvetéseddel (érintettként). A gyerek/tinédzserkorom azzal telt, hogy ostoroztam magam,miért nem tudok normális lenni, mint többiek. Tehát kb. extrovertált, társaság központja. Egyrészt nem is értem, miért tettem ilyen magasra a lécet, másrészt most már tudom, hogy ezek nem feltétlenül erények önmagukban. Sokkal jobban elfogadtam magam és már ez a tudat is segít. Másrészt értem és alkalmazom is, amit a pszichológusok mondanak. Gyakorolni kell a társas szituációkat, emberek közé menni, stb. Biztos nem az ilyen emberek fognak egy buliban az asztal tetején táncolni. De ha már elmész, szokod az ottani légkört azzal is sokat segítesz magadon.
ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és persze meg kell találni az egyensúlyt. Én is azt alkalnazom, hogy ami sokadjára is nagyon szorongató és nincs különösebb hatása az életemre, ha kihagyom, akkor hát nem csinálom és kész. A probléma mindig akkor van, ha ez kóros mértékűvé válik és valaki már olyan dolgokat is elkerül (és valószínűleg rendszeresen) , amik fontosak az élete szempontjából.
ápr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#7


Én rendszeresen edzek a lakásban, vannak gépeim.

ápr. 28. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!