Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi legjobb szociális fóbiára...

Mi legjobb szociális fóbiára vagy elkerülő személyiségzavarra ?

Figyelt kérdés
Már évek óta szedek rá antideprenszánst és több félét kiprobáltam már de hiába. Tönkreteszi az életem. Most már ott tartok,hogy ha találkozom valakivel vagy társaságba vagyok akkor innom kell alkoholt,mert az szinte teljesen megszünteti,ha ittas vagyok. A terápia segített valakinek ?
ápr. 6. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyógyszer nem szünteti meg sem a szociális fóbiát, sem pedig a személyiségzavart. A kezelésükhöz pszichoterápiára van szükség, mert a gyógyszer csak ideiglenes megoldásként enyhíti a tüneteket.
ápr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A pszihoterápia az segít ? Van akinek segített ?
ápr. 8. 15:50
 3/4 anonim válasza:

Figyelj, én csak annyit mondok, én is ilyen vagyok, 2-3 éve durvább volt a helyzet, most éppen jó, de manapság már változó. Van, hogy egy két helyzet kihozza a szociális szorongást, máskor meg lazább vagyok mint valaha.

Egy szó orvosnál soha nem voltam vele, gyógyszereket soha nem szedtem rá.

DE! Az én véleményem az, hogy ez egy olyan betegség, amit 100%-ban nem lehet gyógyítani. Ez az ember személyiségének a része.

ápr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fordulj pszichológushoz, ebben ő tud a legjobban segíteni.

Nem gyógyszerre van szükség, hanem terápiára.


Én szorongással, enyhe szociális fóbiával és szintén elkerülő magatartással járok egy ideje hozzá, és kisebb javulást már most is érzek.

ápr. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!