Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szociális fóbiás embereknek...

A szociális fóbiás embereknek miért tanácsolják azt, hogy menjenek emberek közé, ha nem érzi jól magát?

Figyelt kérdés

Miért nem arra tanítják meg a pszichokógusok az ilyen embereket, hogy fogadják el magukat, mint pl a melegek esetében?


Egy szorongó vagy introvertált ember sosem lesz társasági, extrovertált.


Miért kell olyan szerepbe erőltetni őket, amiben nem érzik jól magukat?


Miért nem arra ösztönzik őket, hogy az adottságukhoz alakítsák az életüket, ne pedig magukra kényszerítsék azt, ami nem nekik való?


ápr. 28. 20:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt örömmel látom. Akkor a természetes D-vitaminpótlás érdekében menj ki a szabadba.
ápr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

gondolom volt bőven negatív tapasztalatod az emberekkel


sajnos én is ilyen vagyok de ezt az élet váltotta ki belőlem a sok gonosz buta rosszindulatu ember


pl:tegnap úgy döntöttem elmegyek egy kicsit kocsikázni

mert jó idő van

megálltam a peny parkolóba alig voltak,volt vagy 5 autó és kb 80 ferőhelyes, bementem venni egy jégrémet,erre mikor megyek a kocsihoz belémkötött egy 50 év körüli ember hogy mért kell rá állni a vonalra stb de üres volt a parkoló most erre mit lehet mondani ilyen verebek az emeberek hát jó hogy kerülöm őket,nem én vagyok beteg hanem ez a sok rosszindulatú ember,tisztelet a kivételnek !

ápr. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden attól függ, hogy meg akarsz-e gyógyulni. Ha meg akarsz gyógyulni, akkor érdemes követni a pszichológus meg a háziorvos tanácsait akkor is, ha pillanatnyi kényelmetlenséget tapasztalsz. Az edzésnél is akkor van fejlődés, ha egy kicsit fáj, egy kicsit kényelmetlen. Ugyanígy, a fóbiádat is úgy tudod oldani, ha újra és újra szembenézel a félelmetes helyzettel, és megtapasztalod, hogy semmi katasztrófa nem történik.

Természetesen dönthetsz úgy is, hogy te nem akarsz meggyógyulni, hanem inkább együtt élsz ezzel a betegséggel. Ebben az esetben érdemes lehet tanyára költözni valami elnéptelenedett zsákfaluba, és kialakítasz egy önellátó gazdaságot. Vagy leélheted a hátralévő életedet a lakásodban is. Home Office, házhozszállítás, online ügyintézés. Te döntöd el, hogyan akarsz élni.

ápr. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem azért tanácsolják, mert azt hiszik , hogy most ez neki jól esne, hanem azért, hogy erőfeszítés árán, megtanuljon kicsit túllépni a mostani szűk határain.
máj. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!