Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokjak le?

Hogyan szokjak le?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsivel több mint fél éve eléggé rászoktam a drogokra, többször próbáltam leszokni, de aki benne volt az tudja milyen az ördögi kör, egyre jobban érzem, hogy megy tönkre minden körülöttem, nem tudom kezelni, és nagyon fáradok belefele, és realizálom, hogy időröl időre egyre rosszabb. Magát a világnézetemet is megváltoztatta, minden olyan borús, már olyan mintha magamat sem ismerném, sokszor már pánikroham jön rám, mert annyira egyedül érzem magam ezzel a problémával, szenvedek. Amit használok az a metamfetamin, itt inkább azok véleményét kérném ki akik járták ezt az utat, és nem a rosszindulatu “magaddal basztal ki” emberekre. Így is utálom a jelenlegi önmagam, amivé ez tett


Valaki aki már ki jött ebből esetleg beszélgetni? Sokat segítene

21F



ápr. 28. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Környezet változás az első ami miatt elkezdted!

Pl toxikus családból, kapcsolatból kilépni, hajtós (vendéglátás, futár, stb) munkából kilépni, stb

És pszichológus. Ha úgy érzed így sem megy akkor beköltözős elvonó. (Van ilyen fiatal felnőtteknek állami)

ápr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonló cipőben 5 évig és egyedül másztam ki belőle, mert az egóm nem bírta el, hogy segítséget kérjek. Ez hiba volt, mert bár talpra álltam, sokkal hosszabb és rögösebb úton, mintha szakemberhez fordultam volna. Vagyis ez legyen az első lépésed, utána, ahogy az 1-es válaszoló írta, környezetváltozás. Én a gyerekkori drogos barátaimat hagytam hátra úgy, hogy minden kapcsolati szálat elvágtam (dílerestől). Drasztikus, de nekem csak ez működött. Ezt követően hónapokig csak vegetáltam, mire elkezdtem magam egy egészségtudatos gondolkodás felé terelni, ami végül sokat segített a gyógyulási folyamaton.

Nem lesz egyszerű, de ha kitartasz, kapsz egy új életet...

ápr. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
ápr. 29. 00:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Más drogossal, dílerrel kapcsolat megszakítás fontos.


Addiktológia segítség egyéniben + ömsegítő közösség. Én pesti vagyok, Megálló csoportbs és NA-ra járok. Egyéni terápiám, gyógyszerem pszichés betegség miatt van.


Ha ambulámsan nem megy, akkor rehab kell.


Én 6 hét kórházzal tudtam elindulni. 03.12 óta leálltam.

ápr. 29. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából az tart benne hogy átver a saját agyad. Azokat az emlékeket szépíti meg ahol be voltál állva, és mikor jön a gondolat elfelejted hogy mennyire nem éri meg. Engem is megrakott mentálisan a motyó, mondjuk én nem methezek.

Ha nagyon rákapok éppen akkor fogyok 10+ kg-kat és nagyon sovány leszek a végére. Aztán abbahagyom és már az önbizalmam is lemegy addig amég nem hízok vissza kicsit hogy normálisabban nézzek ki. Aztán általába pihi full jó állapotba vagyok már, megint elkezdem durr bele a közepébe és leamortizálom magam. Amúgy hosszútávon is egyre depressziósabb vagyok szerintem. Valahogy kedvtelen vagyok és azt akarja ilyenkor elhitetni az agyam hogy a cucctol lennék igazán önmagam. Miközbe nem, ,az nem te vagy.

ápr. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!