Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az az identitas zavar?

Mi az az identitas zavar?

Figyelt kérdés

Egyszeruen letudna irni vki mert nem nagyon ertem amit irnak a neten :S 16 eves lany vagyok.

tunetek erdekelnek foleg


2012. júl. 21. 06:59
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
nem egy bonyolult dolog. az a lényeg, hogy a fiúk és a lányok nem tudják valamilyen okból kifolyólag elfogadni, hogy ők fiúk vagy lányok. sok példa van arra, hogy valaki érezte, hogy ő nem lány(vagy fiú) és jöttek olyannal, hogy az ő lelke egy férfitestbe zárt nő stb. szerintem ez elsősorban a társadalmon és a nevelésen múlik, hogy ne legyen identitás zavara az embernek.
2012. júl. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Még egyszerűbben,amikor az ember nem tudja pontosan eldönteni, hogy melyik nemhez tartozik, tehát így azt sem , hogy melyik nemhez vonzódik.
2012. júl. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

nem csak nemi identitásról lehet szó, inkább valami olyan, hogy nem tudod, hogy hova tartozol a világnban


[link]

ez a kép talán segít megérteni

2012. júl. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem a nemi identitas zavarrol beszelek. hanem a szemelyiseg zavarrol :D
2012. júl. 21. 18:06
 5/6 Godrick válasza:
68%

Amennyire én tudom annak akinek identitás zavarai vannak több személyiséget fejleszt ki önmagában és ezeket váltogatja. Ennek jelei lehetnek például:

- Hasonló helyzetet másképpen reagál le 1. alkalommal mint 2. alkalommal.

- Érdeklődési kör gyors változása (Szinte egyik napról a másikra)

-A te esetedben előfordulhat például nagyon kedvelsz egy fiút aki lenyűgöz, aztán hirtelen az érdeklődés megszűnik és egy másik érdekel (fiú esetében ugyanez csak akkor lányba szeret bele)

-Amire még érdemes odafigyelni HA neked van vagy felmerült a gyanú hogy erős késztetést érezhetsz arra hogy magadat bántsd

-Felidézel 1-1 helyzetet a múltadból és azon gondolkozol az "aktuális személyiségeddel" hogyan oldottad volna ezt meg (érdemes vigyázni ne tölts el sok időt ezzel HA neked van)

HA neked van vagy felmerült benned a gyanú hogy van egyedül nehéz(vagy inkább nem lehetséges) ezt orvosolni szakértő felkeresése ajánlott.

Remélem segítettem ha valami nem úgy van ahogy írtam akkor feltétlen javítsatok ki, helyesírási hibákért elnézést ha valahol rosszul írtam.

2015. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Identitás zavar lehet:

- önkép zavar (torzult énkép)

- nemi identitás zavar

- pályaorintciós problémák (nem tudja mi akar lenni)

- barátok megválasztásában probléma /párválasztási gond (nem tudja, hogy milyen barátok/partnerek illenek hozzá, így nem tud barátkozni, vagy idomul a személyisége a társasághoz, hogy beilleszkedjen. De egy másik társaságban már máshogy viselkedik, mert ahhoz is idomul)

- értékrend zavara (változik a hozzáállása azzal kapcsolatban hogy mi a jó és mi a rossz, egyszer így gondolja, aztán úgy)


Az ilyesmi tini korban szinte normálisnak mondható (bizonyos mértékig), mert abban a korban nagyon változékony az ember személyisége. Fiatal felnőttkorra tisztázódik többnyire. Ha nem tisztul le, akkor kijelenthető hogy identitás zavara van az illetőnek.

2018. okt. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!