Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrénia tüneteit mi okozza?

A skizofrénia tüneteit mi okozza?

Figyelt kérdés

Haverom skizofrén.

Arra vagyok kíváncsi, kémiailag vagy fizikailag mi okozza folyamatosan a tüneteit?

Azt olvastam, hogy ingerületátvivő anyagokkal van gond, főleg dopaminnal. Meg túl aktívak ezek. Vagy csak bizonyos kis területeken túl aktívak, kis körökben, de máshol nem, így azok elszakadnak a többi területtől. Igen, de ezeket gondolom a pozitív tünetekre értik, mert a negatívoknál épp az a baj, hogy nagy az inaktivitás. Talán náluk pont túl kevés, inaktív ezek az anyagok? Haveromnak negatív tünetei vannak.

Ha így van hogy lehet ilyen anyagokat bejuttatni az agyba? Nem lehet esetleg meditációval vagy valamivel segíteni ezen?

Vagy fizikailag is megváltozott ez az agy? Visszafordíthatatlanul?



ápr. 29. 10:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

De mindig a pozitív tünetekröl beszélnek, a negatívak ellentétesek, őket aktivizálni kellene. A gyógyszerek is gyakorlatilag a pozitív tünetekre vannak, letompítják az agyat szinte mindig, a negatívakra nem sok gyógyszer van, ha van. Nekik nem pont az ellenkezőjét kéne csinálni, több dopamin, esetleg szerotonin, megingerületátvivő anyagokat adni?

Egyébként hogy keletkezik a dopamin? Ezt boldogsághormonnak is nevezik, akár boldog pillanatokban is keletkezik akkor, megfelelő életmóddal.

És pontosan mi a baj ezekkel az anyagokkal? Hogyan működnek rosszul? És mik ezek a különböző receptorok? Sokféle sejt van az agyban?

A gyógyszerek sajnos elnagyoltan működnek, és mint írtam, inkább tompítanak, leszedálnak mindent, azt is, amit nem kéne. Haveromnak aktivizálni kéne.

A téveszme, hallucináció stb. egyszerűen ezen anyagok túlzott aktivitása miatt van? A kedvtelenség, motiválatlanság stb. pedig az inaktivitásuk miatt?

ápr. 29. 11:39
 12/14 anonim ***** válasza:
35%

Kedves kérdező, kissé már elegem van ebből az ide beszabadult mocskos szájú mindfullnessfan álpszichológus "zseniből", úgyhogy a 4. válaszomban írtakon kívül összeszedtem néhány olyan megbízható információforrást, ahol választ találsz valamennyi kérdésedre (etiológia, nozológia, tünetek, biokémia, terápia), és ezzel tisztelettel távozom is ebből a topikból.


Íme e linkek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

ápr. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
67%
12 esnek napóleon komplexusa van, szerinte ő dönti itt el egy ember sorsát! 🤣🤣🤣🤣 es küldi az összefüggéstelen katyvasz linkjeit
ápr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 NTBS ***** válasza:
31%
Röviden a betegséget okozó elváltozások.
ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!