Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriai lelet, nem értem?

Pszichiátriai lelet, nem értem?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam pszichiáternél, mostanában sok minden gond rámzúdult, se enni, se aludni nem tudtam, egész nap stresszeltem. Ez állt a leletemen: "nem meghatározott depressziós epizód" fogalmam sincs mit jelenthet, kaptam nyugtató-altatót estére, reggelre meg feszültségoldót. Havonta kell majd járnom kontrollra. Valaki eltudná mondani miez a depressziós epizód? Köszönöm
2010. okt. 28. 00:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Kb. annyit jelent, hogy a dokinak gőze nincs, hogy mi a bajod, de adott gyógyszert, hátha segít.
2010. okt. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az szép... nem kéne kiderítenie előbb,hogy egyátalán mégis mire ad gyógyszert? Igaz nem sok idő van beszélgetni,mert nagyon sok a gondozott beteg,de hát akkoris
2010. okt. 28. 00:19
 3/24 anonim válasza:
Laikus vagy, szóval csak személyes véleményem van. Szerintem azt jelentheti, hogy most mélyponton vagy, nem fog örökké tartani.
2010. okt. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
Google a barátod.
2010. okt. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
véletlenül nem meghatározott személyiség zavar? borderline szindróma másnéven nézz utána!
2010. okt. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
meghatározatlan* bocs
2010. okt. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Szerintem azt,hogy ha javul a körülményed, akkor már nem is leszel depressziós.Mostani körülményed miatt rossz a hangulatod.
2010. okt. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Az, hogy a dokinak ki kellett találnia valamit, hogy felírhassa a bogyókat.:D
2010. okt. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%

Jajj, bazz, megin okoskodnak. Nem borderline.


nem meghatározott depressziós epizód kb annyit jelent, hogy sokminden dolog (nem meghatározott), összejött, és emiatt szorongsz, hangulatzavarod van, levert vagy (depresszió), ami általában nem jellemző rád, csak egy ideje ál fenn (epizód, mert ez egy része az életednek, de nem jellemez téged általában). Ennyi. Ez nem személyiségzavar. Ez normális.


olyan mint a megfázás. ha pl egyszál polóban futkorászol mostanság, meg fogsz fázni, és akkor egy megfázásos epizód lesz az életedben.


A depressziós epizós ilyen kb, csak nem a test, hanem a lélek betegsége. Mindenkinek van ilyenje, pl ha szakítasz, elválsz, meghal egy hozzátartozód, ha elhasalsz egy vizsgán, stb.


tedd azt amit a pszichiáter mond. szedd be a bogyókat (a hangulatjavítók fasza cuccok ám :) és menj el kontrollra.


A sok barommal meg ne foglalkozz. Normális vagy.

2010. okt. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

A valódi betegségek a mentális „zavarokkal” szemben


A pszichiátriai zavarok nem testi betegségek. Nincsenek laboratóriumi tesztek, agyi képalkotó eljárások, röntgenképek vagy kémiai egyensúlytesztek, amelyek bizonyítani tudnák, hogy a mentális zavar testi betegség lenne. Ez nem jelenti azt, hogy az emberek nem válnak esetenként lehangolttá, vagy hogy ne tapasztalnának érzelmi vagy mentális nehézségeket, a pszichiátria viszont ezeket az emóciókat és megnyilvánulásokat „betegségnek” állítja be azért, hogy szereket adhasson el rájuk. Ez egy briliáns marketingkampány, de nem tudomány.



A pszichiátriai zavarokat megszavazzák


A pszichiátriai diagnózis kritériumait szó szerint szavazással állapítják meg, és így kerülnek be az Amerikai Pszichiátriai Társaság által kiadott Mentális zavarok diagnosztikai és statisztikai kézikönyvébe (DSM). A szavazás a tünetek egy osztályozási rendszere alapján történik. Ez drasztikusan eltér az orvostudomány területének gyakorlatától, és teljesen idegen ettől a területtől. Egyetlen diagnózist sem támasztanak alá testi vonatkozású betegségek, rendellenességek vagy tudományos eredmények objektív bizonyítékaival.



A pszichiátria elismeri, hogy nem rendelkezik gyógymódokkal


„Nem ismerjük a mentális betegségek okait. Nincsenek módszereink az ilyen betegségek »gyógyítására«.” – Dr. Rex Cowdry pszichiáter, az amerikai Országos Mentális Egészségügyi Intézet (NIMH) igazgatója, 1995



Az agyi képalkotó eljárás nem bizonyítja a mentális betegséget


A pszichiáterek azt állítják, hogy az agyi képalkotó eljárás ma már olyan változásokat is kimutat, amelyek „bizonyítják”, hogy a mentális zavarok – mint például a skizofrénia és a depresszió – agyi eredetűek. Ezt semmilyen tudományos bizonyíték nem támasztja alá – továbbra is az áll, amit a tanulmányok „apró betűs részei” mondanak: „úgy tűnik”, „lehetséges” és „reményeink szerint”.



Mellékhatások


A pszichiáterek nem tudják előre megmondani, hogy milyen káros mellékhatásokat tapasztalhat az ember, mivel egyikük sem tudja, hogyan működnek az általuk felírt szerek.


A tudatmódosító szerekről egyre inkább kiderül, hogy kémiai méreganyagok, amelyek halált okozhatnak. A pszichiáterek szerint a szereik életeket mentenek, ám saját tanulmányaik szerint a tudatmódosító szerek megduplázhatják az öngyilkosság kockázatát.



Nincs genetikai bizonyíték a mentális betegségekre


„A népszerű tévhit ellenére semmilyen olyan állítás nem állta ki az idő próbáját, amely szerint a pszichiátriai betegségek genetikus eredetűek lennének.” – Dr. Joseph Glenmullen pszichiáter, Harvard Orvosi Iskola

2010. okt. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!