Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Eljött az a pont az életemben,...

Eljött az a pont az életemben, amikor az összeomlás határán vagyok. Hova fordulhatnék?

Figyelt kérdés

Két éve jöttem el otthonról,15 évesen,bántalmazás miatt. Stabil párkapcsolatom van,tele szeretettel és megbecsüléssel,két éve együtt élünk. De olyan teher van rajtam,amit már nem tudom meddig bírok elviselni. Nem kapok munkát így 17 évesen,és kitartottnak érzem magam. Nem látom értelmét a tanulásnak,mindent kötelességből csinálok. Párom agyon hajtja magát,hajnalban megy,este jön. Csak hétvégén van itthon. A stressznek már fizikai jelei is vannak,mint háziorvosom felvilágosított. Refluxos lettem,gerincbántalmaim vannak,szédülők.Újabban már enni sincs kedvem,sajnálok minden forintot magamra költeni. Csak nagymamámtól fogadok el bármit is,ami anyagi dolog(ő ide 250km-re lakik). A pszichológust nem tudnám megfizetni(illetve inkább sajnálom rá a pénzt,nem akarom,hogy párom még emiatt is költsön rám. )

Iskola mellett a háztartás is elég nehéz. Havi pár ezer forinttal a valagomat kitörlöm,kb ennyit keresek alkalmi munkából.

Mit tegyek? Tényleg kész vagyok...


2010. okt. 29. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Van ingyenes pszichiátria, ha fizeted a tb-t. Csak a magán rendelőkben kell fizetni.
2010. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vedd befektetésnek: ha kezelteted magad, lesz munkakedved, és több terhet vehetsz le a párod válláról.
2010. okt. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Már eleve azt a dolgot (bántalmazás), ami miatt 15 évesen el kellett menekülnöd otthonról, fel kell dolgoznod!!! És ehhez jön még a többi, amit leírtál...jó nehéz helyzetben lehetsz, sajnálom! :(

Ha van TB-d és háziorvosod, menj el hozzá, és kérj beutalót a helyileg illetékes gyermek-ideggondozóba, de mehetsz nevelési tanácsadóba is, mivel még GYEREKNEK számítsz ilyen szempontból! Ezek mind ingyen vannak! Sok sikert kívánok hozzá, őszintén.

2010. dec. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!