Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, összeomlás?

Depresszió, összeomlás?

Figyelt kérdés

Úgy érzem hogy az egész világom romokban van. Mindenkit,akit szeretek,elvesztettem. (Külföldre költöztek,vagy csak el a városból) Az utóbbi pár hónapban 8 embert veszítettem el. Konkrétan szinte az egész szoros baráti körömet.

Itthon utálok lenni,mert rossz kapcsolatom a családommal.

Egyszerűen nem tudom mi tévő legyek. Ismerkedési lehetőségek a nyáron nem nagyon vannak,mert táborokba nem járok,stb. Egyedül meg nem engednek el sehova.

Tényleg úgy érzem hogy semmihez sincs kedvem, nem akarok semmit se csinálni,csak visszamenni az időben, ami pedig lehetetlen.

Mit tegyek?

L/18


2011. júl. 12. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell táborokba járni, sok féle tanfolyam indul nyáron is, lehet válogatni érdeklődési kör szerint, valami sport, tánc, rajz stb. Szerintem ilyen helyeken a legjobb barátkozni! Viszont az eléggé korlátozza a lehetőségeidet, ha egyedül nem engednek sehova. De miért? Hiszen 18 éves vagy.
2011. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ha rájössz mondd el nekem is.

19/F

2011. júl. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

18 éves vagy, és ennyire korlátoznak, hogy egyedül nem engednek el _sehova_, ahogy te írtad??? Érdekes...


Egyébként meg, szerintem a családdal kellene rendezned a kapcsolatot, vagyis megtenni azt, ami rajtad áll, hogy vmennyivel jobb legyen otthon. Ugyanis amíg a gyerek-szülő kapcsolat nem működik vmilyen szinten jól, addig más emberi kapcsolatod is csorbát szenved.


Ezt magam is napi szinten tapasztalom. Nem az észt akarom osztani, hanem a saját helyzetemből indulok ki. Itthon én sem érzem a legjobban magam...de akkor hogy várhatnám, hogy "idegen" helyen, "idegen" emberekkel megfelelő kapcsolatot tudjak létesíteni _hosszabb távon_, legyen az akár barátság, vagy párkapcsolat.


Ez csak az én meglátásom.

2011. júl. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Helló, hasonló problémák, csak épp 23 éves vagyok. Nincs egyetem, szóval itthon kell rohadnom egész nyáron, az unokatesóm már viccesen barlanglakónak nevez, több hete ki sem mozdultam a lakásból, csaldátagjaimon kívül senkivel sem váltottam egy szót sem. Az én városom nagyon kicsi, elmaradott, itt nincsenek sem táborok, sem tanfolyamok, és általában az emberek még a hobbijuknak sem tudnak élni, mert nincs rá lehetőség. A szüleimmel elég rossz a kapcsolatom, bár már igen idős vagyok, nagyon erősen fognak, próbálnak uralkodni rajtam, és terelgetni, mint egy kiskutyát a pórázon. De igazán nem akarják megérteni, hogy mire is vágynék, vagy mi is a problémám... A legtöbb haverom elment külföldre, új haverokat meg nem tudok megismerni, mert ebben a városban mindenki ismer mindenkit. Szóval egy ilyen szituba vagyok most, tiszta állóvíz :D, de igazából próbálom viccesen felfogni a saját nyomoromat, kivettem pár könyvet, azokat olvasgatom, emellett próbálok önfejlesztéssel ,önismerettel foglalkozni, rengeteget netezek, és hatalmasakat alszok. Végülis annyi nem rossz a szitu, bár tudom, hogy nem egy tizenéves fiatal álma, de majd egyszer elmúlik a nyár, a meleg, a csendélet, és akkor majd nálad is - nálunk is - újra beindul az élet. Lazulj el, élvezd a csendet... Pontosabban: FIGYELD A CSENDET :)
2011. júl. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!