Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy ideje egyre többet vagyok...

Egy ideje egyre többet vagyok egyedül, félek, meg fogok őrülni?

Figyelt kérdés

Nem járok közösségbe, mert rosszul alakultak a dolgok, de még nagyobb őrültségnek tartanám hülyeségekkel elütni az időt, mint, hogy a vállalkozásom kiépítésén dolgozzak. Jövőre egyetemista leszek, de jelenleg barátnőm sincs, a barátaimmal jó ha havonta találkozok. Esténként itthon vagyok egyedül és jó, ha 2-3 naponta mozdulok ki itthonról, akkor is rövid időre (autóvezetoi tanfolyam, elokeszito, szakkor) tudom. Pontosan tudom, hogy ez is valami, de ez azert nem rendes kozosseg, mint egy egyetemen, nekem ez nagyon hianyzik. Es mondom. Kicsit felek, h a hirtelen sok egyedul toltott idotol, rendszertelensegtol, kenyelmessegtol kicsit be fogok csavarodni...


pl mostanaban furanak talalom a sajat tekintetem, es emiatt nem szivesen megyek emberek koze, akar bekepzelem, akar nem valamitol ez elojott.


2011. szept. 13. 03:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el sportolni, pl futni, vagy uszni. Ez nem is hulyeseg, es kulonosen a futas nem is kerul penzbe. Viszont felporget, rendberakja a verkeringest, javitja az egeszsegedet mindenfele szempontbol. Es ha nem sikerul ennek ellenere kilabalni ebbol az erzesbol, ne szegyellj keresni egy jo pszichologust. Nem elmebetegseg miatt, mert nem vagy az - csak segithet kilabalni a "rosszul alakultak a dolgok"-bol.

Jobbulast! (talalkozunk mondjuk valahol, mondjuk ugy, osszeFUTUNK valahol...?)

2011. szept. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Futásra én is gondoltam, csak kéne most egy jó terepfutócipő :)
2011. szept. 13. 05:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pszichológuson kívül bármi más jó megoldás, a legjobb a futás. Egy-két kezelésből a pszichológusnál már kijön egy jó futócipő, és állítom, hogy többet ér a futás, vagy bármilyen másik sport!
2011. szept. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


jo dragan adjak a megvaltast :)


de allitolag ez a legjobb

2011. szept. 13. 07:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember sokat van egyedül, akkor egyrészt ettől ideges lesz (alapszükségletünk a társaság még akkor is, ha ezt nem tudjuk), másrészt elvesznek a vonatkoztatási pontok és bizonytalan helyzetben találjuk magunkat, ahol nem világos, mi a normális és mi nem. Aki sokáig egyedül van, az furcsa szokásokat vesz fel, különc lesz, és az is természetes, hogy elkezd félni a "becsavarodástól".


Nem ártana kicsit több időt tölteni társaságban, hogy nehogy végleg bezárkózz a szobádba. Valamikor ugyanis el kell kezdened az egyetemet.

2011. szept. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
72%

Egyszer magam is kerültem hasonló helyzetbe... Nekem végül az segített, amikor arra a gondolatra jutottam, hogy az, hogy mennyit találkozok az ismerőseimmel/barátaimmal az csak rajtam múlik. El kezdtem tudatosan építeni a baráti, haveri kapcsolataimat. Kör-íméleket és kör-sms-eket kűldtem, hogy társasági életre vágyom és szóljanak ha van valami program vagy csak örülne valaki a társaságomnak.

Meglepően sok programom lett hirtelen és sokan azzal kerestek meg, hogy mostanában sokat vannak egyedül és milyen jó, hogy én jelentkeztem, mert különben csak ücsörögnének otthon egyedül...

2011. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
az jó (: egyébként hány éves vagy?
2011. szept. 15. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!