Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez hallucináció? Pl tudom,...

Ez hallucináció? Pl tudom, hogy a tárgyak ugyanazok, nem látok különleges dolgokat, csak a meglévő dolgokat látom úgy, hogy ugyanúgy néznek ki, de mégis mások.

Figyelt kérdés
Nem tudom megmagyarázni, hogyan, látom másképp, pl a fű zöld, de vhogy mégis más még a színe is, meg ahogy kinéz. Zöld, de mégis más. ugyanígy vagyok a hangokkal is. Mintha hangosabban hallanám őket, amikor benne az állapotban vagyok. Nem hallok más hangokat. Mintha minden más lenne, gondoltam a derealizációra is, de olvastam, hogy ez a pszichózis kezdeti tünete. De nem hallok hangokat.
2010. nov. 7. 20:51
 1/3 A kérdező kommentje:

*amikor benne vagyok abban az állapotban

nem szívok semmit

2010. nov. 7. 20:52
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Hallucinálni nem csak hangokat lehet ^^. A hallucináció tárgy nélküli észlelést jelent: tehát olyasvalamit észlelsz, ami nincsen jelen a tárgyi világban. Emellett idegenszerű is. Az érzékcsalódások közé tartozik.

Van egy testvére, az illúzió. Amikor létező tárgyakat észlelsz eltorzulva. Inkább ez illik arra, amit mondasz. Ami még illene szerintem (legalábbis a hallucinációnál jobban), azt rendellenes percepciónak hívják, amikor az észlelet intenzitása, jellege, élményszínezete eltér a szokásostól. Az illúziótól kb. annyiban különbözik, hogy ott olyasmit is belelátsz a dolgokba, amik nincsenek jelen, vagyis az észlelet kicsit több, mint aminek lennie kellene (hallucinációnál végképp, ott olyasmit észlelsz, ami sosem volt ott). Itt azonban tudod, mit látsz, de azt máshogy. Vagyis az észlelet más, mint aminek lennie kellene, de nem feltétlenül "több".

Ezek, ha jól tudom, neurológiai zavaroknál is előjöhetnek, ha az észlelést végző rendszeregyüttes valahol zavart szenved. Érdemes lehet felkeresni egy neurológust elsőnek, a többin ráérsz gondolkodni később is.

Derealizációnál olyasmi van, ha jól tudom, hogy a világot, amiben vagy, másik világnak érzed. Vagyis különbség van aközött, hogy másik világban érzed magad, és aközött, hogy ugyanabban a világban érzed magad, amiben vagy, csak a világ jellege más. Ezek már olyan apró, de fontos különbségek, ahol jó lenne megkérdezni egy szakembert.

2010. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Voltam régebben neurológusnál, nem volt probléma. A derealizációról amit írtál az egész pontos meghatározása annak, mit érzek. Ez most megnyugtat, mert tettem fel pár kérdést mostanság, és kihozták, hogy skizo vagyok, írtam, hogy nem hallok hangokat, csak ami van az fura, tehát akkor nem hallucinálok és nem vagyok skizofrén. Amúgy már jártam pszichiáternél, elkezdte a kezelést, remélem használni fog, köszi a választ, elég részletes és érdekes volt, örültem neki:)
2010. nov. 8. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!