Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki olvasta a dianetika című...

Aki olvasta a dianetika című könyvet, mi a véleménye róla? Segít a személyiségfejlődésben?

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 15:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%

személyiség torzulásban inkább, szerintem tartsd távol magad az ilyen xenu-bolond skizoid sületlenségektől, főleg ha tényleg mentális bajaid vannak.

persze ez csak egy vélemény a sok közül, Tom Cruise pl nem értene vele egyet.

amúgy nagyjából tudom miről szól hubbard szerint a szellemi egészség, nem látatlanban fikázok, de nem kötött le annyira hogy végigolvassam. :)

2010. nov. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%
ha az elmebaj a személyiség fejlődésének számít akkor igen
2010. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
43%

"Aki olvasta a dianetika című könyvet, mi a véleménye róla?"


Szenzációhajhász, állításait alá nem támasztó, áltudományos mű. A neten tízezer helyen olvashatsz arról, hogy mekkora humbug az egész. Én viszont még vagy 10 éve vettem a fáradságot, és tényleg elolvastam: nem győzött meg. A "Dianetika" egy a korában (1950-ben) divatos népszerű pszichológiai és ezoterikus zöldségekből összeollózott fércmű, amit egy félművelt sci-fi író írt. Semmi tudományos alapja nincs annak, amit leír.


Érdemes megfigyelni, hogy ebben a könyvben nincsenek jegyzetek meg felhasznált irodalom. Csak homályosan utalgat arra, hogy "kísérletezett", éppen csak ellenőrizni nem lehet, hogy ezeket az állítólagos kísérleteket tényleg elvégezte-e vagy sem. Szóval nem is hasonlít egy tudományos könyvre, noha "tudományként" adja el magát.


Elmebajt vagy torzulást nem okoz. Azt csak az okoz, ha valaki elkezd "hinni" a dianetika nagyszerűségében, és belép a szcientológiai szektába, ahol százezer forintokat gombolnak le róla a hasonló színvonalú "bölcsességekért", amiket tanfolyamokon lehet elsajátítani.

2010. nov. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
6%
A "Magyarország a Szcientológia pókhálójában" című könyvből megtudhatod hogy milyen borzalmak határához tévedtél.
2010. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
29%

Engem megpróbáltak beszervezni, többször is. A szcientológia egyházhoz köthető. Akiket beszerveznek, jórészt összeomlanak, elveszítik saját identitásukat.

Tartsd távol magad azoktól, akik a személyiséged fejlődésére hivatkoznak, vagy vitaminokkal akarnak tömni. Ezek állnak mögöttük, és hihetetlen módon befolyásolják az emberek jó részét.

NAGYON VIGYÁZZ VELÜK!

2010. nov. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
36%
Igen segít!
2010. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
52%

Hogy mennyi észvesztő butaság van itt összehordva! Valaki fikáz egy könyvet, de végig sem olvassa? Hogy nem lehet elolvasni egy könyvet? Az első pár oldal nem mondja meg, mi lesz a többi 529-en.


Szerintem elég realisztikus és logikus a könyv, csak meg kell érteni, mert nem a mai magyar kultúrának íródott, hanem az 50-es évek Angliájának, ahol még az átlagemberek végigjárták a sulikat. Sajnos, ez így van.


A Dianetika könyve bemutat egy nem túl bonyolult terápiát, minden agymosás nélkül, nem kell gyógyszereket használni hozzá, csak visszaemlékezni és kész. Érdekes az elmélete, megéri elolvasni. Aki nem akar rá költeni, könyvtárból is kiveheti.

2010. nov. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%

18:16


"Hogy mennyi észvesztő butaság van itt összehordva! Valaki fikáz egy könyvet, de végig sem olvassa?"


Én viszont elolvastam, kisöreg. Elejétől a végéig.


"Szerintem elég realisztikus és logikus a könyv"


Hogyan "realisztikus" egy könyv, amely sem tudományos forrásokra, sem kísérleti bizonyítékokra nem hivatkozik? Mitől van köze egy ilyen könyvnek a realitáshoz? Az irodalomhoz már több köze van.


"csak meg kell érteni, mert nem a mai magyar kultúrának íródott, hanem az 50-es évek Angliájának"


Az 50-es évek USA-jának, ugyanis ott jelent meg. Tény, hogy az "öt perc alatt mindened megoldódik" jellegű pszichoterápiás kóklerségek divatjának kellős közepén jelent meg a Dianetika, ezért népszerű tudott lenni.


"A Dianetika könyve bemutat egy nem túl bonyolult terápiát, minden agymosás nélkül"


Csak hát ez a terápia bizonyítottan fabatkát sem ér. Attól még elhiszem, hogy könnyű, gyors, és nem kell hozzá gyógyszer, csak hát nem jó semmire :)))


Fischer-tanulmány, 1953:

[link]


Megállapították, hogy sem pozitív, sem negatív, semmiféle érzékelhető hatással nincs a dianetika az emberek képességeire és lelki egészségére.


"Érdekes az elmélete"


Persze hogy érdekes, egy sci-fi író írta, aki tudott érdekeseket írni, csak a valósághoz nincs semmi köze.

2010. nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%

Nos, a Dianetika egy zseniális módszer.


És mint ilyen, sok más dologhoz hasonlóan ez is csak akkor és annyira hoz értékes eredményeket, amikor és amennyire HELYESEN alkalmazzák. Nem érdemes azon vitázni, hogy tudomány, művészet, filozófia, vagy mi is valójában, bár sokan megteszik/megtették, és lehetne folytatni a végtelenségig. De a vélemény az csak egy vélemény. Ami igazán választ adhat az ezzel kapcsolatos kérdésekre, az csakis és kizárólag a közvetlen TAPASZTALAT.

2011. jan. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

ma 09:58


Valóban, nem elmélkedni kell a dianetikáról.


Hanem tesztelni. Mert amikor kijön egy könyv, ami azt írja, hogy olyan módszert ajánl, amivel pszichés és pszichoszomatikus betegségek gyógyíthatók meg és javíthatók a szellemi képességek, akkor ezt ki kell próbálni. Ha működik, akkor jó, ha nem működik, kóklerség.


1953-ban kipróbálták és az eredmény az lett, hogy a dianetika kóklerség. Tessék, itt egy tény. Nem filozofálás, hanem tény.

2011. jan. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!