Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elképzelhető, hogy személyiség...

Elképzelhető, hogy személyiség zavarom van?

Figyelt kérdés

keresgéltem a neten és a www.vital.hu azt írja:


Stressz hatására panariod gondolatok, (úgy éri, üldözik) vagy úgy érzi súlyos disszocatív tünetek (úgy érzi elkülönül önmagától, mintha álomban lenne) megjelenése.

Hangulati zavarok, állandó ürességérzés.


A fentebb leírtad összessége jellemző rám.


Nos, a történet ott kezdődik, hogy néha úgy érzem, hogy most kedvesnek kell lennem, most bunkónak vagy épp vagányka és hasonlók. Sose tudok önmagam lenni. Az a baj, nem tudom milyen vagyok igazából. Szerintetek ez személyiségzavar?


2010. nov. 11. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani, nagyon kevés. De az, hogy egyes esetekben máshogy viselkedsz, az normális. Ha nem így lenne, akkor a világ már rég le lenne rombolva.
2010. nov. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ne olvasgass pszichológiai/pszichiátriai elemzéseket, mert egyelőre önmagadat keresed, és hajlamos lennél mindent magadra venni, ami ijesztő. Nyugodj meg. Korod?
2010. nov. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
17/f
2010. nov. 11. 13:25
 4/11 anonim ***** válasza:

úgy érzi elkülönül önmagától, mintha álomban lenne

Ez milyen szinten van meg? Nálam sajnos megvan:S De én kaptam rá gyógyszert, mert ez tényleg nagyon súlyos és elviselhetetlen állapot.

2010. nov. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A legtöbbre ráillenek ezek a tünetek, de 18 éves korod előtt nincs elég kiforrott személyiséged egy diagnózishoz.
2010. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkoromban volt ilyen érzésem. Csak akkor tűnt fel, amikor visszatértem.
2010. nov. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ez nem személyiségzavar, identitáskeresés, megspékelve egy nagy adag megfelelni vágyással. lehetne itt regélni erről meg beszélgetni hogy ez normális is meg nem is, a legtöbb amit segíteni tudok az ez:

[link]

2010. nov. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Feldmár Andrásnak vannak jó gondolatai, de szerintem ő önmagában is elég személyiségzavaros :D
2010. nov. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hát ezt ő is mondja igaz nem ezekkel a szavakkal. a lényeg, hogy amiket mond segíthet a kérdezőnek végülis, mert könnyen érthető, befogadható, nem száraz és tudományos, és közelről sem hülyeség amit mond!
2010. nov. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nos, a történet ott kezdődik, hogy néha úgy érzem, hogy most kedvesnek kell lennem, most bunkónak vagy épp vagányka és hasonlók."


Attól tartok, ezt mindenki így érzi. Ugyanis az ember társadalomban élő lény, és folyamatosan alkalmazkodnia kell a változó körülményekhez és a többi emberhez.


"Sose tudok önmagam lenni."


De. Önmagad pont ez a sokféle valaki vagy. A különböző helyzetekben amilyen vagy, ez összesen: önmagad. Mindig önmagad vagy. Attól ne félj, hogy "elveszted önmagad", elveszteni zsebórát vagy kulcsot lehet, önmagadat nem.


Biztosíthatlak róla, hogy én is voltam 17 éves, én is éreztem ugyanezt, de nem kell aggódni emiatt.


"Szerintetek ez személyiségzavar?"


A személyiségzavar egész más, ehhez köze sincs.

2010. nov. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!