Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen tünetei vannak, ha...

Milyen tünetei vannak, ha valaki túl sokat ül otthon, kevés emberrel találkozik és ezért úgy érzi kezd becsavarodni?

Figyelt kérdés
Ha valaki már érzett ilyet, mit érzett?
2010. nov. 16. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

önbizalom 0 alá lemegy , szoc fóbia alakul ki esetleg és annál rosszabb minél több időt vagy otthon egyedül , paranoia , öngyilkosságról gondolatok , önkárosító dolgok

ilyesmi

2010. nov. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az ellentettjének a tünetei pedig:

üvöltő zene hallgatás, alkoholizmus, cigi, drog, majd nagyothallás, májkárosodás, tüdőrák, kattogás.

Kb pont akkora eséllyel, mint hogy valaki attól becsavarodik, ha csak otthon ül. De inkább nagyobbal.

2010. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, az első nagyjából eltalálta miket érzek, azt hittem ezeket is csak beképzelem magamnak. Pánikbetegséggel kezdődött, ezért ragadtam itthon, tanfolyamot abbahagytam, mert nem tudtam megjelenni a vizsgán stb. Mondjuk előtte is zárt életem volt, de most meg végképp. Úgy érzek, ha nem változtatok sürgősen tényleg becsavarodok, bár kaptam gyógyszert a pánikra, remélem hamarosan javul az állapotom.

Másodiknak is igaza van, legjobb az arany középút, megpróbálok afelé haladni ezek után.

2010. nov. 16. 22:31
 4/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem egyedül vagyok, van párom, de csak vele vagyok, 24 órában együtt, nem találkozok emberekkel max a boltban, szülőkkel találkozok néha, kb ennyi.
2010. nov. 16. 22:38
 5/13 anonim ***** válasza:

Akkor átdobtál minket.

Otthonülő és pánikbeteg között óriási különbség van.

2010. nov. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha valaki kevés emberrel találkozik, akkor elveszti a referenciáit, és lassan különös szokásokat vehet fel, elfejlődhet az átlagembertől. Hosszú expedíciók résztvevői, sarkutazók, tengerészek néha tapasztalnak ilyesmit. A "becsavarodásérzet" a tájékozódás elvesztését jelenti, bizonytalanságot.


Amúgy a te problémád nem ez, hanem a pánikbetegség. Minden más másodlagos ehhez képest.

2010. nov. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én úgyan ezt érzem mióta munkanélküli vagyok és nem kapok állást. A legrosszabb ,hogyha most behvnának próbanapra vhova nem tudom ,hogy meg tudnám e állni a helyem.Én szó szerint egydül vagyok , a párommal tönkre ment a kapcsink és csak vagyunk.Lasan beszélni is alig tudok. :(
2010. nov. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

01:42


"A legrosszabb ,hogyha most behvnának próbanapra vhova nem tudom ,hogy meg tudnám e állni a helyem."


Meg tudnád állni a helyed, de ez az ÉRZÉS nagyon veszélyes, mert gyakran pont ugyanemiatt hagynak fel a munkanélküliek egy idő után az álláskereséssel és teljesen munkaképtelenek lesznek, gyakorlatilag rokkantak.


Küzdeni kell az ellen, hogy ez az érzés eluralkodjon rajtad, bármilyen alkalmi munkát vállalj el, vagy végezz tanfolyamot, vagy ha mindez nem megy, akkor csinálj valamit, aminek látszik az eredménye. Ha van házad, kerted, azt rendezd, ha van valami a lakásban, ami javításra szorul, azt javítsd meg, tanulj valamit, ami hasznos (pl. idegen nyelvet) stb. Fontos, hogy ne érezd úgy, hogy tehetetlen vagy, mert akkor egy idő után az leszel.

2010. nov. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Pánik tüneteim nincsenek már, hamar hatott a gyógyszer, igazából nem is ez aggaszt. meg az orvosnak is a fő bajként a fura érzéseimet mondtam. becsavarodás: Azt hiszem nem ebbe a világba való vagyok, minden kezd körülöttem megváltozni, úgy érzem, kezdem elveszíteni a kapcsolatot a valósággal.

Derealizációval kezdődött az egész dolog, majd jött a pánik, ami másodlagos most nálam. A derealizáció kezd elmúlni, de még mindig az agyamban van az érzés, még ha konkrétan nem is érzem. Vhogy mindennapos gondolatommá vált ez a félelem.

2010. nov. 17. 10:31
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként régebben voltam pánikbeteg, de úgy rendesen, az utcára se tudtam kimenni, most "csak" pánikrohamok voltak, lehet, hogy rosszul fogalmaztam, ezért érzem a különbséget, ezért a pánik nem is aggaszt annyira, mert tudom, hogy gyógyítható. Ez a derealizáció még akkor jött, amikor a tanfolyamra jártam,v mennyire kimozdultam, úgyhogy már én se értem az egészet, azért köszönöm a válaszokat. lehet, hogy csak simán bediliztem.
2010. nov. 17. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!