Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Forduljak pszichiáterhez?...

Forduljak pszichiáterhez? Lehet hogy depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy kb másfél hónapja abbahagytam egy egyetemet, mert gyűlöltem ott lenni, az az 1-2 hónap szenvedés volt. Aztán végül eldöntöttem hogy otthagyom. Na ott kezdődtek a problémák... olyan hirtelen változtak az érzéseim amit még sosem tapasztaltam, egyik percben nyugodt voltam hogy igen jól döntöttem, nincs értelme itt maradni, két perc múlva meg bepánikoltam hogy mitt tettem mi folyik itt bárcsak kirohanhatnék a világból, úgy vert a szívem hogy az nem igaz... Aztán végül ez így ment egy hétig, majd végre elintéztem az iskolaelhagyási papírokat, és hazamentem. Itthon kb 3 hétig tökéletesen éreztem magamat, majd mint egy varázszóra visszatéretek ezek a hangulatingadozások. Ez már lassan egy hete tart, azóta semmihez sincs kedvem nem érdekel a jövőm, amit eddig örömmel csináltam ahhoz most abszolút nincs kedvem, egész nap csak úgy "vagyok". kb 9-10 órát alszom, és még így is, gyakran csak lefekszek az ágyamba napközben mert annyira nem tudok mit kezdeni magammal...
2010. nov. 18. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Fordulj.Én is így kezdtem.
2010. nov. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
max pszichológus, de szerintem az sem kéne. Csak gondold át, hogyan tovább. Pl munka vagy tanulás? Tűzz ki egy célt, mindig csak kicsiket. Pl napközbeni alvás helyett melót is kereshetsz. Ha lenne valami célod, akkor nyílván nem lennél így kétségbe esve.
2010. nov. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most nem találod önmagad. Hidd el ha egyszer döntöttél az egyetem elhagyását illetően, akkor annak úgyis kellett lenni. Gondolkodjál inkább azon mit szeretnél a továbbiakban csinálni. Tanfolyamra beíratkozni, vagy valamilyen nyelvet tovább tanúlni. Egy éved van rá, hogy esetleg egy másik egyetemre jelentkezel, de addig is fejleszted a tudásod. Egy év alatt már csak el tudod dönteni, mi érdekel igazán, miközben nem azon töprengsz, jól döntöttél e.
2010. nov. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

elmehetsz ha gondolod , de valószínűleg úgyis azt fogja mondani hogy csinálj meg valami okj-s képzést mert azok nem olyan nagyon nehezek , lesz papírod is meg sikerélmény

vagy menj el dolgozni

2010. nov. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltatok!


Amíg jártam az egyetemre, addig szinte az összes szabadidőmet azzal töltöttem el, hogy szövögettem a terveimet, mit lenne tök jó tanulni, hova kéne járni meg ilyesmik. Kitűnő tanuló voltam a gimiben, az érettségi is jól sikerült, szinte bárhova felvennének.

CSakhogy most egyszerűen mintha lesz*rnám az egészet...


Munkaügyben már intézkedtem, csak ez is 2-3 hét minimum amíg révbe ér.

2010. nov. 18. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy "depresszió", bizonyos tünetek gyűjtőneve, nem pedig egy ok vagy egy betegség neve (abban az értelemben, ahogy pl. a szívinfarktus nem tünetcsoport, hanem betegség).


A kérdés nem az, hogy depressziós vagy-e (én nem feltételen arra tippelnék, de ezt csak kivizsgálás döntheti el), hanem az, hogy vannak-e olyan problémáid, amelyeket most egyedül nem tudsz megoldani. A válasz pedig az, hogy vannak, tehát menj nyugodtan pszichiáterhez és add elő a panaszaidat.

2010. nov. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Mi volt a baj? Mitől indultál be annyira, hogy otthagyd az egyetemet?

2010. nov. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!