Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor írhat fel a pszichiáter...

Mikor írhat fel a pszichiáter antidepresszánst?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve depressziós vagyok, de az utóbbi hetekben rohamosan romlik a helyzetem.

Az a problémám, hogy egyáltalán nem tudok kitárulkozni, voltam a nyár elején is pszichiáternél, de akaratlanul is úgy állítottam be a dolgot, hogy igen most nem jó, de jó lesz és semmi bajom. Most már a mindennapi teendőimet is csak nagy erőfeszítések árán tudom elvégezni, azonban képtelen lennék beszélni a pszichiáternek magáról a problémáról.

Sajnálom, ha összefüggéstelen amit írok, a kérdésem az lenne, hogy csak akkor írhat fel gyógyszert ha alaposan megvizsgálja a problémámat vagy ha elmondom neki a körvonalakat meg, hogy nagyon kéne valami segítség akkor ír fel valamit?

Köszönöm!


2010. nov. 20. 00:59
 1/9 anonim ***** válasza:
ilyen esetekre van a beck skála, nálam is avval derült ki, az orvos számára is, hogy depis vagyok
2010. nov. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
orvosa válogatja, voltam már olyannál is akivel félórát beszéltem és felírt rögtön , és olyannál is aki 3-4 tesztet kitöltetett velem előtte meg ugyanannyi alkalommal beszéltünk is
2010. nov. 20. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a lányom depressziós (bipoláris depresszió) hát bizony ő sem tudta volna elmondani a tüneteket a pszichiáternek, ha egyedül ment volna oda...

Viszont mi (a férjem és én) el tudtuk mesélni, miket csinál a lányom, ebből fel tudta állítani a diagnózist és azonnal felírt gyógyszert...


Talán neked is azt kellene csinálnod, hogy az anyukáddal, vagy pároddal (akivel együtt élsz és látja a gondjaid) menj el a pszichiáterhez!

2010. nov. 20. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is változó, néha csak ránézésre felírnak mindenkinek mindenfélét amit eléggé szörnyű dolognak tartok, persze ha olyan komoly a probléma mint az előző válaszolónál az megint más.

Mindenképpen menj el újra és vigyél magaddal valakit akivel együtt élsz (ha van ilyen) ha nem akkor is jó ha elkísér olyasvalaki aki esetleg jól ismer.

2010. nov. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem 1 alkalom után írt fel egy serlift nevű gyógyszert ami elég jó egyébként. de lehet recept nélkül pl remotiv nevű szert kapni a patikában, az is jó valamire...a semminél mindenesetre jobb az is!
2010. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

A patikában nagyon sok olyan szer van, ami jó valamire. Ezzel a mondással mit lehet kezdeni?

2010. nov. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Én igenis el tudom képzelni, hogy nem mered elmondani a pszichiáternek a problémádat, sőt előtte még le is kicsinyíted. Viszont odahaza te szenvedsz velük. Mi lenne, ha szépen összeírnád a tüneteidet. Nem kell elkapkodnod, csak leírni. És amikor mész az orvoshoz, akkor odaadnád neki. Még örülne is neki, mert tudja, hogy általában a betegek rosszul adják elő a bajaikat, és neki kell kihuzni belőlük. Te meg mindjárt melegében egy egy rosszullét után, felírva a dátumot is, szépen leírnád a történéseket.

2010. nov. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Te milyen dokinál voltál? Hogy-hogy nem írt fel neked már az első látogatás alkalmával gyógyszert?:O
2010. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha átléped az ajtaja küszöbét, már biztosan nem távozol üres kézzel.
2010. dec. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!