Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok erről a fajta...

Mit gondoltok erről a fajta vagdosásról?

Figyelt kérdés
a személy 14/L ő az egyik legéletvidámabb lány akivel életemben találkoztam...Aztán egyszer megláttam a vágásokat a karján kb 15-20 cm rel az erei fölött. az alkarján. azt mondja egyszer egy számára fontos személynek úgy odavágtak valamivel, hogy elkezdett vérezni neki. akkor mondta h neki is vágjanak oda erősen. oda is vágtak és csak nem vérzett. azt mondta órán azt mondta megában : de hülye vagyok- és rotlinggal rá segített egy kicsit..azóta már másodszorra csinálja, és mindig mondja h annyira rossz de muszáj mert olyanja van és h segítsek nem akar dokihoz menni. meg ha szülei megtudják ilyenek...köszi előre is mindenkinek.
2010. nov. 22. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez betegség!
2010. nov. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom..

Konkrétan késztetést érez arra, hogy megsebezze magát?

2010. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
azt mondja jól esik a fájdalom....=/
2010. nov. 22. 20:25
 4/11 anonim ***** válasza:
Valamiféle személyiségzavara lehet. Milyen a lány családi körülménye? Én borderline szindrómás voltam, és annak az egyik tünete az öncsonkítás, én is tele vagyok (sajnos) hegekkel, szerencsére meggyógyultam, de több orvos is kezelt, gyógyszert is kaptam.
2010. nov. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hát apukája 2 éve beteg, nagyon sokat veszekednek a szülei. testvére nincs és sokat sír. és lehet valamiféle kapcsolatban egy fiúval, aki iránt nem tudja h mit érez? szeretni akarja, de csak barátként mégis szerelmes belé.
2010. nov. 22. 20:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves 20:26-os! Elárulod, hogyan sikerült meggyógyulnod, kérlek?
2010. nov. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én ugyanígy kezdtem pályafutásomat, kb. ennyi idős is lehettem. Így utólag kár, hogy nem beszélt rá már akkor senki arra, hogy forduljak pszichológushoz, sok minden megelőzhető lett volna.

Ha valaki késztetést érez arra, hogy sebezze magát, akkor baj van.

2010. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

01:38-os


Mivel a gyógyszerekkel is visszaéltem (értsd: 10esével ettem a nyugtatókat, feszültségoldókat), és ittam is, ezért megvonták tőlem. A terápiára egy idő után nem jártam el. Kétszer voltam zártosztályon, hát az elég kemény menet volt, ott nem gyógyítanak, csak mégjobban kicsinálnak idegileg.

Volt kb 3-4 párkapcsolatom, azok a fiúk nagyon sokat segítettek, mert pótolták a családot talán (az egész betegség családi körülmények miatt volt, nem részletezem)

Nekem azt mondták az orvosok hogy vagy magától elmúlik idővel, vagy így maradok. Szerencsére "megjött az eszem", kb 18 éves koromban értem el arra a szintre hogy elhatároztam hogy ez így nem mehet tovább, én is olyan akarok lenni mint a többiek, végülis az akaraterőm és a büszkeségem gyógyított meg. Sajnos addigra már késő volt, az egész testem tele van hegekkel, most épp azon vagyok hogy megtanuljak ezzel együtt élni, sokszor megbámulnak az emberek, és van amikor rá is kérdeznek, ami nagyon rosszul esik, hogy nincs bennük semmi tapintat, hisz a hülye is látja hogy mi volt a helyzet. Az utóbbi 1 évben jártam a plasztikai sebészeket, kozmetológusokat, tetoválókat, hogy legalább a karomról valahogy tüntessék el a hegeket, de sajnos nem tudják megcsinálni, túl sok van belőlük. Fel kellett adnom az álmomat hogy rendőr legyek, mert így 1000% hogy nem vennének fel, de amúgy is borzasztó nehéz lenne így munkát találni (szerencsére én vállalkozónak tanulok, tehát remélhetőleg a magam ura leszek). Egyedül kamuflázs krémmel tudom a sebeket eltüntetni, ami kb 15E ft, tehát nem olcsó mulattság...Az egyetlen szerencsém hogy mindezek ellenére népszerű voltam a fiúknál (tehát e téren nem volt belőle hátrányom), és most már a vőlegényemmel élhetek, aki elfogad így, DE alakulhatott volna ez másképp is!!!

Kérdező: nyugodtan meséld ezt el barátnődnek, hátha hat rá a történetem. Nekem az önsegítő könyvek sokat segítettek, pl :

Paul Hauck- Mélyponton. Karácsonyra meg is veheted barátnődnek, nem drága.

2010. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Ja és azt is meséld el a barátnődnek, hogy ha így folytatja, előbb utóbb ő is a zárton fog kikötni, nem lehet az embereket hülyére venni túl sokáig, előbb utóbb egy tanár, vagy szülei észreveszik, és már repül is a kórházba. Elmeséljem mi van ott?

Egy folyosó, és 3 kórterem, ott tengetheti majd napjait köz-,és önveszélyes őrültek között, az ápolók sajnos verik a betegeket, és azok úgyse tudnak mit csinálni, senki se hisz nekik hisz "elmebetegek", úgy aláznak meg ahogy csak akarnak.

Abszolúte senkit se érdekel ott a nyomorod, meg hogy mi van veled, egyszerűen muszáj oda bezárniuk, mert ezt írja elő a törvény, ez vár az önveszélyesekre. És nem lesz ha, meg de, mész és kész, ha akarsz, ha nem. Aki még nem tapasztalta meg hogy milyen az ha bezárják az embert, és teljes mértékben uralkodnak felette, az el se tudja ezt képzelni. Úgyhogy ezt is meséld el a barátnődnek, mert ez vár rá, ha nem tesz valamit.

2010. nov. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
fuh, ez fura. énis épp ugyanezt csinálom, rotringgal szoktam (ha az nincs kéznél,akk bármi más éles tárgy..). Furcsa, hogy van még valaki rajtam kívül, aki rotringgal szokta, mert én eddig csak a pengéről hallottam.. engem is tiszta hülyének néznek miatta, de én utána mindig hatalmas megkönnyebbülést érzek. 15/L
2011. márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!