Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki milyen fajta antidepresszán...

Ki milyen fajta antidepresszánst szed, aminek nincs ezer mellékhatása!?

Figyelt kérdés
6 hete vagyok pánik beteg.Az első antidep.gyógyszertől rosszabbul lettem/rexitintől/ez után Stimulotont kaptam amitől meg folyton szédülők!Kinek mi vált be,vagy addig kisérleteznek az emberen amíg el nem találják a megfelelő gyógyszert??Van valakinek hasonló tapasztalata??Köszi aki megtisztel válaszával!
2011. ápr. 2. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
bár én jópár éve voltam pánik beteg de nekem csak xanaxot írtak fel és az is segített, le is tudtam tenni egy hónap után teljesen.. véleményem szerint ha már tudod hogy pánik beteg vagy akkor erős akarattal ki lehet lábalni belőle, plusz ugye eleinte gyógyszer
2011. ápr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én közepesen súlyos depresszióra szedek Citapramot és Mizapint, mind a kettő antidepresszáns, egyiknél sem tapasztaltam semmilyen mellékhatást, a Mizapin álmosít, ezért az este kell szedni, de az nekem plusszban jól jön, mert alvászavaraim vannak. Nekem nagyon bevált ez a kombináció, valószínűleg pánikbetegségre elég lenne a Citapram is.
2011. ápr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem súlyos depresszióm is van,ezt elfelejtettem írni!Alvással nem volt gond,amikor kimozdulok otthonról jönnek rám a rohamok.Először csak ritkábban hasmenés gyomorfájás jött rám utána melkasfájdalom is,amikor elhatalmasodott rajtam már a kocsiban is jelentkeztek.Ekkor mentem phszihiáterhez!Ő azt monta nekem xanax csak nem segít!sajnos nem jó kedvemből szedem be ezt a sok gyógyszert.
2011. ápr. 2. 11:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Én anafranilt szedek, valszeg ennek a hatása az izzadás, és h könnyen kimelegszek, amióta kevesebbet szedek már kevésbé vannak a hőhullámok.

(Hőhullám: pl egy 1,5 órás egyetemi tesióra a folyamatos ugrálással gyakran a ájulás szélére sodort, izzadtam mint 1 ló, olyan volt tőlem a labda mintha vízbemártották volna. Ki is néztek rendesen. -.-)

Más mellékhatást nem tapasztaltam.

--------------

Nem tudom mennyire vagyok pánikbetegnek tekinthető de tény h egy hosszú fárasztó nap után kevésbé stresszelek bármin.

2011. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Cipralex, pánikra és depresszióra szedem.
2011. ápr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Súlyos depresszós vagyok 12 éve, sokféle gyógyszert kipróbáltam, a venlafaxin származékok jöttek be! Pl: Arixen,Olvexya,Velaxin. (Gyártótól függ a megnevezés.) Semmi mellékhatást nem tapasztaltam, lényegesen jobban érzem magam, amióta ezeket a gyógyszereket szedem.

Légy kitartó, ne keseredj el, próbálkozni mindig érdemes, mert rengeteg jó gyógyszer van, mindenkinek más a legmegfelelőbb.

2011. ápr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én Zoloftot szedtem december eleje óta, de nem vált be.

Egyre rosszabbul voltam és fogytam 8 kg-ot. Két hete vál-

tották le Mirzaten Q 15 mg-os tablettára, ez nagyon jó,

főleg ha a gyomrodra megy az ideg. Én már másnap éreztem

a hatását.

2011. ápr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Zolofttot szedek. Az első pár napig tartó mellékhatások elmultával csak jót tudok írni róla. Vagyis nem érzem semmilyen hatását, és remekül vagyok.
2011. ápr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!Holnap megyek vissza az orvosomhoz,remélem ezúttal már eltalálják mi lesz nekem a jó!?
2011. ápr. 3. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!