Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tehetnék, hogy ne gyűlöljem...

Mi tehetnék, hogy ne gyűlöljem magam ilyen rettenetesen?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy rettentő erős bűntudatot érzek, ha hibázom. Olyan mértékűt, amit képtelen vagyok feldolgozni.

Egyébként sem szeretem magam, egyszerűen nem akarom magam.

És ha rosszat teszek, akkor ez az érzés elhatalmasodik és már nem tudom megállapítani, hogy milyen mértékig jogos a bűntudatom. Elsodornak az érzéseim. Ilyenkor késztetésem van arra, hogy ártsak magamnak, mert attól megkönnyebbülök. Egyébként borderline szem.zavarom van. Csak akkor tudok tartósan pozitívan viszonyulni magamhoz, ha a külvilágból ilyen reflexiót kapok. Azt sem tudom, jogom van-e megbocsájtani magamnak. Mások, hogy oldják meg, hogyha rosszat tesznek, hogy oldják fel a bűntudatot? Szeretnék kikerülni ebből a körből. Mit tehetnék azért, hogy ne viszonyuljak ilyen elutasítóan magamhoz?

Tudom, hogy nehéz így erre válaszolni, de ha valakinek eszébe jut bármilyen jó tanács és megírja, azt előre is köszönöm.


2010. nov. 23. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:

* jogom van-e megbocsájtani magamnak.


Neked vagy jogod ELSŐSORBAN megbocsátani magadnak.


*Mások, hogy oldják meg, hogyha rosszat tesznek, hogy oldják fel a bűntudatot?


Szándékosan nem teszek rosszat. Ha véletlenül mégis, akkor pedig figyelembe veszem, hogy emberből vagyok, az ember néha hibázik. Ha nincs benned rosszindulat a hiba elkövetésekor, nem kell büntetni magad.


*Mit tehetnék azért, hogy ne viszonyuljak ilyen elutasítóan magamhoz?


A személyiségzavarodat kell kezelni komplex módon.

2010. nov. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha már felismerted, hogy ez a betegség miatt van akkor a rossz gondolatoknál is ugorjon be, hogy ez bizony a betegség és nem a valóság, és nem biztos, hogy ténylegesen igazad van ilyenkor.
2010. nov. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Gondolom,valamikor kisgyermek korodban szigorúak lehettek hozzád,sok felesleges bűntudatot nevelhettek beléd,de ideje ezen átlépni.Kisebb-nagyobb bűnöket mindenki elkövet.Bocsásd meg magadnak,mert akkor,mikor tetted,azt láttad helyesnek.Ha később úgy látod,mégsem volt helyénvaló,amit tettél,akkor tanulj az esetből.

Mit tehetnél,hogy ne utáld magad?Küldök egy linket,olvasd el azt az oldalt,nagyon bölcs és szép dolog,amit ott leírnak,remélem,segíteni fog.

2010. nov. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az igért lik:


[link]

2010. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon jókat írtatok.

A bűneim általában nem rossz szándékból fakadnak, hanem abból, hogy nehezen kontrollálom az impulzusaimat, tehát az érzéseim irányítanak teljesen, legyen szó pl. vágyról, késztetésről, dühről. Évek óta járok terápiára, de ha valami nincs, az nincs, nem lehet rajta változtatni csak úgy pikk-pakk. Nincs egy stabil váz, amire felépülhetnék. Nincs, aki el tudná hitetni velem, hogy nem vagyok rossz. Szeretnék minél kevesebbet ártani a környezetemnek, aztán ha lassan gyógyulok, akkor majd magamnak is.

Még egyszer köszi a válaszokat.

2010. nov. 23. 12:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Hasonló bajom volt nekem is. Bűntudatot éreztem, ha valamit hibáztam. Ezért gyűlöltem is magam. Több évet bebuktam vele. Nekem az svt segített (spirituális választerápia).

Szeptember közepén voltam, úgy október első felében kezdtem el másképp gondolkodni, érezni. Kb. 1 hónap kellett, hogy rájöjjek, minimálisra csökkent a bűntudatom. Most ott tartok, hogy úgy érzem, mindez azért alakult ki, mert nem ismerem az érzéseimet. Ha ismerném azokat és eltudnám fogadni, akkor kialakulhatna egy stabil énképem, nem érdekelne a környzetem véleménye, legyen az pozitív vagy negatív, így nem lenne megfelelési kényszerem se, hogy 100%-ra csináljak mindent.

Nekem ez jött be. Neked lehet más kell. Rá kell érezni, hogy mi a jó, ebben csak te tudsz dönteni. Ne hagyd, hogy ráderőszakoljanak valamit.

2010. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az a baj, hogy eleve rosszul állsz a dologhoz:


*Nincs, aki el tudná hitetni velem, hogy nem vagyok rossz.


Nem másnak, hanem SAJÁT MAGADNAK kellene elhitetni magaddal, hogy nem vagy rossz. Az önbizalom attól ÖN-bizalom, hogy saját magadból jön. Ha másra építesz, más véleményét fogadod el, akkor automatikusan neki akarsz majd megfelelni, pedig ezt nem szabad. Csak magadnak kell megfelelni. Ráadásul ha az illetővel tönkremegy a kapcsolatod (márpedig van ilyen, sőt, sok kapcsolat szakad meg/megy tönkre), akkor elveszted azt a fajta hamis önbizalmat, amit az ő véleményére építettél. Nem tudom, érted-e mit akarok mondani. Tehát ha valaki elhiteti veled, hogy jó vagy, te elhiszed és minden happy. Ezután az illető megharagszik rád (jogosan vagy ok nélkül, mindegy), vagyis az lesz a véleménye, hogy mégse vagy jó. Ezért te is megváltoztatod magadról a véleményedet, hogy rossz vagy. Ez nem ön-bizalom.

Neked kell tudni magadról, hogy jó vagy, és akkor mindegy, mit gondolnak mások.


Én azt javasolnám neked, hogy keresd Feldmár András írásait, nagyon hasznosak. Innen is tudsz letölteni:

A tudatállapotok szivárványa nagyon jó például, az fent van:

[link]

Az előadások és a könyvek címszó alatti összeset el tudod olvasni.

2010. nov. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves Első-Utolsó! Régebben sokat olvastam Feldmárt, a könyvei megvannak. Újra előveszem őket, meg szokott nyugtatni. Köszönöm szépen!
2010. nov. 24. 10:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit...
2010. nov. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!