Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vészeljük át az olyat,...

Hogyan vészeljük át az olyat, ami rettenetesen kellemetlen, de nincs ráhatásunk?

Figyelt kérdés

Nem nyafogok. De rettentően frusztrál a tél, a hideg, hogy hiába van március, az időjárás egy katasztrófa. Aztán a másik nagy nyűg, ami szintén sok embert érint az az, hogy ma a mi országunk ki van ficamodva. Más országokhoz képest is rekord árak és rekord alacsony jövedelmek.

Ez csak két kiragadott példa. Nem sajnáltatja magát az ember, de amikor van olyan, amit úgy érzed képtelen vagy elviselni, de nincs ráhatásod és kénytelen vagy, akkor hogy vészeled át? Nem gondolsz rá? Vagy fantáziálsz, álomvilágba menekülsz? Vagy szélmalomharcot vivsz, mondván, hogy "megpróbáltad legalább"? Sokan azt írják, hogy fogadjuk el az ilyet. Ez rendben van, mást nem is tehetsz, engem az érdekel, hogy a lehangoltságod, bekettyenést, depressziót és minden ilyen negatív, az életminőséget ellehetetlenítő tényezőt hogy iktassuk ki? "Fölösleges idegeskedni"-mondják sokan. Azért az idegességet ok váltja ki és nem egyszerűen eldöntöm, hogy ideges vagyok-e vagy sem. Mondom: átvészelési technikákat keresek.


2011. márc. 3. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Menekülök, legalábbis képzeletben.
2011. márc. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Keress magadnak valami hobbit.

Én pl. egyik barátomnál edzek minden nap. De a terem is jó. Kizökkent egy kicsit. Nyújtásokat is végzek minden nap, azzal is el lehet tölteni egy kevés időt.

Vagy mehetsz könyvtárba. Kiveszel valami érdekes könyvet.

Egyébként az álomvilágba való menekülést én is próbáltam, de sajnos mindig, amikor visszatértem rá kellett döbbennem, hogy amiről ábrándoztam, az lehetetlen és csak sóvárogtam utána.

2011. márc. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rétegesen öltözni, külföldön dolgozni.
2011. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a "szomszéd kertje mindig zöldebb" szindróma. Kár, hogy nálunk még igaz is. Ne rágódj rajta. Hidd el, ha lenne egy másik földbolygó a közelünkben, akkor is az derülne ki, hogy a mienk a sz@rabb....Gondold el, mennyire rossz lenne, ha a szomáliai kalózok elkapnának, és 2 millió dollárt kérnének érted, de neked csak a minimálbéred van. No az lenne a kilátástalanság.
2011. márc. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
amire nincs ráhatásunk,azt csak úgy lehet átvészelni,ha szeretettel elfogadjuk.ha elfogadod,át fogod vészelni,és erőd is lesz szembenézni az adott dologgal.amúgy pont ugyanilyen helyzetben vagyok én is most mint te,utálom a rohadt hideget,meg sok más dolgot,de akárhogy kapálódzok,akármilyen oldalról közelítem meg,semmit nem érek el,csak még sz.rabb lesz,mert kimerülök idegileg...úgyhogy ez van,el kell fogadni.
2011. márc. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!