Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a problémám? Rettenet...

Mi lehet a problémám? Rettenetesen érzem magam.

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Anyáék 2 éve (pont amikor a középiskolát kezdtem) lassan válófélben vannak, anyával nem valami jó a kapcsolatom, mégis vele élek. 1 éve járok pszihológushoz, azért kényszerültem erre mert úgy 3 hónapig beképzeltem magamnak hogy mindig fel vagyok fázva és az iskolában 10 percenként kellett (volna) mennem pisilni... De persze mindenki csak kinevetett, meg nem hittek nekem. Borzasztó volt, azóta is szorongok emiatt. Aztán pár hónap múlva kiderült hogy súlyos koncentrációhiányban szenvedek, ami megmagyarázta hogy miért nem jók a tanulmányi eredményeim... Ezek után minden reggel gyomorideggel vagyok csak képes belépni az iskola ajtaján... Akkoriban még a közösséggel is voltak problémáim, elég nehezen illeszkedek be akárhova, de ez már többé-kevésbé megoldódott. Pánikbetegség jelei is mutatkoztak nálam nemrégiben, írtak is fel gyógyszert ellene, bár nem használt sokat. A suliban most bevezették a tesiórai úszást, amitől a falra mászok. Egyszerűen rettegek attól hogy levetkőzzek fürdőruhára előttük. Ahogy belegondolok sírás fog el. Tudom, hogy mindenki rajtam nevetne... Csak azért mert nem vagyok olyan mint ők. (fekete ruhák, bakancs, szerintem kifejezetten ronda és közel sem tömeglány kategória) Mindig úgy gondolom hogy valaki nevet akkor én vagyok a tárgya. Anya szerint testképzavarom van. Pedig állítólag semmi baj az alakommal. (178/63) Van barátom is, előtte simán levetkőzök, balatonon is voltunk együtt. De a tanár nem érti meg hogy előttüknem lennék képes... Iszonyatosan félek ahogy csak belegondolok. :'( Szóval ezt hogy lehetne megoldani? Elég összetett eset vagyok... Pszihológustól lehet erre igazolást kérni? Nem bírnám ezt a megaláztatást...
2011. jan. 17. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy pszichótól való igazolást elfogadnak.
2011. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem meg igen! Akár a pszihológustól is kérhetsz igazolást erre,hiszen rettegsz ettől! Ennek pszihés oka van.
2011. jan. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
vízfóbiára hivatkozva nem kell úsznod. házi orvostól is kérhetsz igazolást, hogy teljes felmentést kapj az úszás alól. (persze ez a valódi problémát nem oldja meg, azaz, hogy szégyeled magad)
2011. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ma voltál pszihológusnál és azt mondta hogy győzzem le a gátlásaimat. :( de olyan nehéz. :(

Köszönöm a válaszokat!

2011. jan. 18. 22:11
 5/5 anonim ***** válasza:
A félelemel szembe kell nézni meny el az uszásra és öltöz át, nézd meg mi fog történi, el árulom semmi de ezt meg kell tapasztalnod. 1 alkalomtól ne várj csodát de 4-5 esetnél már látni fogod hogy nem történik semmi.
2011. jan. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!