Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mélyponton vagyok lelkileg,...

Mélyponton vagyok lelkileg, hogy lábaljak ki ebből?

Figyelt kérdés

Szóval lelkileg most nagyon a padlón vagyok, azt hiszem depressziós is egy kicsit. 20 éves lány vagyok, egyetemre járok. Megy is, szeretem is, de mostanában semmi nem akar sikerülni akármennyit tanulok. Aztán: A magánéletem is egy romhalmaz, mostanában egyre többet érzem azt, hogy nagyon magányos vagyok. Későn érő típus vagyok, a pasizást is későn kezdtem, de nem volt még komoly kapcsolatom. Most randiztam egy sráccal, de végül nem jöttünk össze. És egyre inkább érzem már azt, hogy "szintet kéne lépnem" mert már vágyom egy társra, de nem jön össze.

És az ilyen érzések ezeken a mélypontookon felerősödnek bennem. Nincs már energiám, az egyetemen is annyit tanultam szeptember óta, hogy beledöglök (és még csak most jön a vizsgaidőszak). Kimerültem, legszívesebben csak begubózok otthon, eszek, és ha hívnak el bulizni a barátaim, mindig kitalálok valamit, hogy miért ne.

És ez tudom, hogy nem jó, mert előbb-utóbb nem fognak hívni sehova... de nem megy, úgy érzem állandóan fáradt vagyok, már a sportot is abbahagytam emiatt. Reggel felkelek, kinézek az ablakon és úgy érzem, az idő is olyan pocsék (amúgy is utálom a telet-őszt) hogy visszafekszem és nem megyek be egyetemre. Pedig eddig szinte mindig bent voltam mindenen és lelkiismeretesen csináltam.

Nyáron meghalt a keresztanyám, akivel nagyon jó volt a kapcsolatom. Akkor ezt úgy eltemettem magamban, mert jön az egyetem és mennie kell tovább az életnek, de legbelül biztos ez is dolgozik bennem.

És ezen változtatni akarok valahogy, de nem tudom, mit kéne tennem! Pedig egyébként egy vidám, optimista lány vagyok, aki sokat jár társaságba és sokat is megy bulizni. Szóval most ennek a szöges ellentéte vagyok!


Ha valaki tudna hasznos tanáccsal segíteni, megköszönném neki! És elnézést, hogy ilyen hosszú lett, de egyszerűen csak kijött belőlem :(


2010. nov. 26. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Még a vizsgaidőszak előtt adj magadnak pár nap pihenőt, amikor semmi mást nem csinálsz, csak azt amit szeretsz, kapcsolj ki. A barátok is, ha tényleg jó barátok, megértik, hogy most kimerültél, és pihensz egy pár napot, hetet.

Lehet, hogy nagyon kimerültek az idegeid, kezdj egy magnéziumot szedni.

A párkapcsolat miatt meg ne aggódj, nem vagy elkésve semmiről, nekem volt két több éves kapcsolatom is, most 24 vagyok, de mire mentem velük, csak végük lett. Tizenévesen induló kapcsolatok nagy százalékban nem tartanak örökké sajnos, nekem 5 évig tartott. Bőven ráérsz, ha húszon évesen találod meg a párod, nekem 24 évesen sikerült megtalálnom a normálisat, és már elég érett vagyok, jól fel tudjam mérni, hogy milyen férfi illik mellém hosszú távon.

2010. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*kezdj el magnéziumot szedni
2010. nov. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A magánéletem is egy romhalmaz, mostanában egyre többet érzem azt, hogy nagyon magányos vagyok. Későn érő típus vagyok, a pasizást is későn kezdtem"


20 évesen nem igazán tudod bármiről igaz módon állítani, hogy "későn" csináltad.


"állandóan fáradt vagyok, már a sportot is abbahagytam emiatt."


Ha abbahagyod a sportot, attól csak még fáradtabb leszel, ami egy veszélyes folyamatot indít be.


"Reggel felkelek, kinézek az ablakon és úgy érzem, az idő is olyan pocsék"


Akkor reggel az ébresztőóra csörögjön az asztalon a szoba másik végében, hogy fel keljen kelni és oda kelljen menni. Rögtön mellette legyen ott a kávé. Valamint mihelyt felébredtél, csinálj minél erősebb fényt a szobában. Minden lámpát be kell kapcsolni. Ez alapvetően befolyásolja az ember hangulatát. Félhomályban szöszmötölésből csak az lesz, hogy visszafekszel az ágyba.


Kelj fel a szükségesnél egy órával korábban, és rakj be valamilyen zenét. Egyénfüggő, hogy valamilyen gyönyörködtető, elmélyülős zene hatásosabb, vagy egy serkentőbb zene (pl. heavy metal vagy katonai induló). Célszerű hideg vízzel mosakodni, fekvőtámaszt vagy guggolást csinálni. Az egészet csak elkezdeni nehéz, de utána a hangulatod teljesen megváltozik.


A sportot nem szabad beszüntetni, hanem folytatni kell. Világosan válaszd szét a munka- és szabad időt. Készíts napi tervet, amihez tartod magad. Legyen külön szabad idő, amit intenzíven töltesz el. Intenzív eltöltése a szabad időnek pl. olvasás, írás, klasszikus zene élvezete. Szigorúan tilos pl. az internetezés és a tévézés.


Ha délután vagy este van, aludj. Az alvás akkor a legpihentetőbb, ha akkor fekszel le, amikor kedved vann hozzá. De 7 óránál ne aludj többet. Ha az egyetemen töltött naptól elfáradsz, akkor feküdj le nyugodtan korán. Nekem pl. bevált az este 7-8 körüli fekvés és hajnali 3-4 körüli kelés, mert ekkor reggel volt egy zavartalan és csöndes pár órás időszakom, ami hihetetlenül alkalmas volt szellemi tevékenységre (az írók is általában reggel írnak), másrészt ekkor a napom az egyetemen és a munkában sem félálomban kezdődött.


Jól kell aludni, erről egész könyvek szólnak, tele van jó tanáccsal az internet, nézz körül.


A barátaiddal ne szakítsd meg a kapcsolatot, el kell menni néha bulizni, még akkor is, ha ez pillanatnyilag kellemetlen. Nem érzed abban a pillanatban, amikor velük vagy, de ez egy létszükséglet. Ha elszigetelődsz, észrevétlenül leromlik az elmeállapotod. Ugyanakkor nem muszáj egy egészésges havi 2-3 alkalmon felül bulizni. Semmiképpen ne fogyassz alkoholt és drogot, ezek rontják a hangulatot. Ha depresszióra hajlamos vagy, akkor már 1 sör tönkreteheti a következő 1-2 napodat. Ezt sokan nem tudják!


Ha súlyosan koffeinfüggő vagy (pl. napi 5-6 csészénél többet iszol), akkor ebből vegyél vissza (max. napi 1-2 csésze).


Ha depresszió gyanúja merül fel, menj orvoshoz.

2010. nov. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!