Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Foglalkozhatok úgy lelkileg...

Foglalkozhatok úgy lelkileg sérült emberekkel, hogy közben magam sem vagyok rendben?

Figyelt kérdés

Nagyon empatikus személy vagyok, másokat általában mindig magam elé helyezek, igyekszem átélni mások problémáit, és a tőlem telhetően segíteni. Nem nyugszom addig, míg valakinek nem segítettem, csak akkor érzem "jól" magam, ha valakinek segíthetek. Ezért gondoltam, hogy valami olyan pályára mennék, amihez ezek a "készségek" szükségesek.

A baj csak az, hogy közben magam is igazából egy lelki roncs vagyok, utálom magamat, és a többi és a többi... Mit csináljak akkor? Merre menjek?

Köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 24. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom pontosan mire gondoltál,pszichológus?pszichiáter,szociális munkás,nevelési tanácsadó,stb?

Annyit tudok mondani neked,hogy az igazán jó szakemberek a legnagyobb tapasztalataikat saját példáikból okulva szerezték.

Viszont ahhoz,hogy te segithess másoknak meggyógyulni ,először neked kell helyretenni magadban a dolgokat.Azért,mert aki magával nicns rendben,az egyrészt nem hiteles,másrészt nem lehet az ilyen munkát bírni csak makulátlan ,erős,biztos alapokon nyugvó személyiséggel ,mert megterhelő lelkileg. És ha egy "lelki roncs" vagy,nem muszáj ezt igy kimondanod a kezeltnek,az emberek ráéreznek erre,és nem tudnak feltétlenül megbizni egy olyan emberben,aki "gyengébb" náluk.Ha pedig nincs bizalom,nem tudsz segiteni.

Szóval ha tényleg ezzel szeretnél fogllakozni,én csak biztatni tudlak,de előbb tedd helyre a saját lelked. Ha okos vagy,tanulhatsz a saját hibáidon mások javára.

2011. okt. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!! Pontosan nem tudom, még mi szeretnék lenni. Valami olyasmire gondoltam, hogy fiatalokkal, iskolásokkal foglalkoznék iskolában, vagy szociális munkásként, még nem tudom...

És igen, erre gondoltam, hogy talán ha látják, hogy én is mennyire "padlón vagyok", akkor az úgy nem túl hiteles... Az elmélet meg van, csak én nem tudom magamon alkalmazni... :D Meg ilyen egyszer fent, többször lent típus vagyok...

2011. okt. 24. 20:16
 3/11 anonim ***** válasza:

lehet pont az empátiád miatt vagy lelkironcs...


én kaptam már el pszichésen immunbetegséget...

mások keresztjét nem ajánlatos cipelni, a sajátunkat sem könnyű..


jól gondold meg mit akarsz.

2011. okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ja, és aki lelki roncs nem lehet hiteles.


sikeres emberek titkaira kíváncsi aki sikeres akar lenni.

ha van esze.

2011. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De én nem mutatom, hogy "lelki roncs" vagyok. Általában jól álcázom magma, meg nem fedem fel magamat. Meg állítólag akivel beszélgetek az jobban érzi magát.. :D

Csak az a baj, hogy magamat nem szeretem, annyira, hogy segíteni akarjak magamon, viszont másokat előtérbe helyezem, és értük bármit megtennék... furcsa dolog ez.. akkor szerintetek ez így nem igazán megy, mi?

2011. okt. 24. 21:10
 6/11 anonim ***** válasza:

hú én is nagyon hasonló vagyok, el is akartam menni pszichológiára csak nem vettek fel (nem baj majd jövőre... )

nekem nagyon jól tud esni amikor valakinek tudok segíteni valamiben, lehet azért mert olyankor csak rá koncentrálok és elfelejtem a saját gondjaim pár percre

meg az is nagyon rossz amikor látom, hogy valakinek van valami baja és kifejezetten rosszul érzem magam ha nem tudok segíteni úgyhogy valahogy mindig próbálok

öh mindenesetre tudod hogy mondják, a pszihchológusok/áterek azok akiknek a legnagyobb bajaik vannak :D de ha nem is az akarsz lenni, szerintem bármilyen ilyesmire elmehetsz nyugodtan

2011. okt. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát még csak tapogatózom a sötétben sajnos!!!

Most per pillanat azért küzdök, hogy egyáltalán akarjak élni valamiért... Mert teljesen céltalannak látom az életet, de talán ez motiválhat...

(mit gondolsz?)

2011. okt. 24. 21:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Ebben az állapotodban még nem vagy érett professzionális segítőnek, de nem hivatalosan segíthetsz, akinek akarsz, és aki akarja, annak. (Ha tudsz).
2011. okt. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ÉS mit tehetnék, hogy professzionális segítő lehessek?
2011. okt. 24. 22:05
 10/11 anonim ***** válasza:
OMG, mintha csak én írtam ki a kérdést! Szóról szóra. Elképesztő. Nekem is nagyon hasznoak voltak ezek a válaszok igy indirektbe is. Én a szociológiára gondoltam, foglalkozásképp... De egyenlőre annyit teszek, hogy a környezetemben levő embereket "istápolom". Akinek csak kell segítség.
2011. okt. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!