Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon kiszárad a szám, ha...

Nagyon kiszárad a szám, ha stresszelek. Ötletek?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok.


Néha ez előjön, és nem valami kellemes. Annyira kiszárad a szám, hogy innom kell egy kicsit, hogy rendesen tudjak beszélni. Leírom, milyen szituációkban.

Például, amikor a barátommal (párkapcsolat) először ültem le komolyan beszélni róla, mi bajom van vele, és nagyon féltem, mit fog reagálni.

Egy fiú barátommal, mikor leültünk megbeszélni, hogy csak barátok maradjunk. (Ott is frászban voltam, hogy csak úgy tálaljam a dolgokat, hogy ne bántsam meg.) Ha előadását kell tartanom az egyetemen (rövidetk, kb 10-15 perceset).


Mit tehetnék? Oké, ez még nem a világvége, és a barátommal ez már kezd oldódni, mert tapasztalom, hogy normális velem, és meghallgat (az előző üvöltözött, ezért is félek ilyenkor...), előadnom sem kell már sokat.


De hamarosan befejezem a sulit, és jönnek az állásinterjúk. Ott ez a szájszárazság nem lesz szerencsés. Szerintetek mit tudok tenni?


Ne írjátok légyszi, hogy szociális fóbiás vagyok, mert nem. Tudok beszélni idegen emberekkel, boltban, orvossal, akárkivel, normálisan és nyugodtan. De a teljesítmény helyzetekben ez a szerintem már túlzott mértékű izaglom előjön. Pl. az előadásaimat megtartom, a teljesítményem nem rontja az izgulás. De kellemetlen. Egy állásinterjún meg nem épp magabiztos képet mutatnék így.


Autogén tréningre járok. Mióta azzal készültem kiselőadásra, sokkal jobban ment. Úgy értve, hogy az izgalom jóval kisebb volt.


Beválna állásinterjún is?


2010. dec. 4. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem barátnőm mondta, igaz neki is szárad, de koránt sem annyira mint az enyém, hogy kend be mézzel pár percig hagyd rajta, és nyalogasd le. Még nem tudtam kipróbálni mert nincs méz, de majd ki fogom. Persze lehet ugratott :D
2010. dec. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, de szerintem nem értetted meg a kérdést. Nem az ajkaim szárazak kívülről, hanem a stressz hatására kevesebb nyálam termelődik. Kevesebb nyál van olyankor a szájüregben, és ha a szájüreg belül nagyon száraz, nehezen beszél az ember, mert "alig forog a nyelve."


Csak nem tömöm tele belülről mézzel a szám:). És ha elmúlik a stresszt keltő szitu, vagy kicsit megszokom, akkor már nem száraz a szám. De szerintem te nem értetted a kérdést.

2010. dec. 4. 17:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Szopogass cukrot, dugd a szád egyik felébe, amikor beszélsz, majd néha szedd ki a nyelveddel és szopogass rajta párat.
2010. dec. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!