Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a jobb, a vegetálás...

Melyik a jobb, a vegetálás vagy a halál?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 22:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
A halál.
2010. dec. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 tetris ***** válasza:
100%
Az életösztön nagyon erős mindenkiben. Nem olyan könnyű meghalni! Borzasztó a vegetálás, de amíg élet van, addig remény is van!
2010. dec. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
10%
a halál. már 3 éve vegetálok anyáméknál, és halott még nem voltam, de szerintem ez a rosszabb.
2010. dec. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
A halál. Épp ezért megkértem a szeretteimet, ha történne velem vmi, ne hagyjanak vegetálni, vagy nyomorékon élni...
2010. dec. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Szabad megkérdezni, mit nevezel Te vegetálásnak? Beteg vagy?

2010. dec. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen, beteg vagyok és ez ellehetetleníti az életemet.
2010. dec. 7. 22:25
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetsz olyan nagyon beteg. Netezni még tudsz. Én vegetálásnak azt nevezném, ha valaki évekig fekszik kómában.
2010. dec. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 tetris ***** válasza:
91%

Olyan könnyen rávágjátok, hogy jobb a halál.

Szerintem amíg az ember vegetál, adddig a teste küzd, harcol a betegséggel, és igenis, akárki akármit mond, VANNAK CSODÁK, és vannak csodás gyógyulások.

Az ember sose tudhatja, mit hoz a holnap. És az is ide tartozik, hogy az orvosi fejlődés olyan szédületes iramú, hogy amire ma még nincs kezelési lehetőség, arra holnap már lehet.

Amíg a vegetáló nem adja fel, amíg még hisz a felépülés lehetőségében, addig nem jobb a halál.

Utolsó érvem: A halál egy megváltoztathatatlan dolog. A vegetálás még megváltozhat.

2010. dec. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
ha tudsz netezni,epen gondolkodni addig nem vegetalsz. ha eberkomaban lennel az lenne a vegetalas. szoval ne is gondolkodj a halalon.
2010. dec. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Mindenkinek saját joga eldönteni él vagy meghal. Az életed a tiéd, hát rendelkezz fölötte.


Egy dolgot tudok csak javasolni: nem mind1 hogy miért érzed az életedet vegetációnak... ha rák egyéb halálos betegséged van megértem. Sokat olvastam egy blogot amit egy lány írt, csont rákja volt, utolsó bejegyzésében írta: nagyon fél retteg nem tudja mi lesz és mi fog vele történni stb Másnapra meghalt...


Ehhez annyit fűznék hozzá, küzdött több mint 2 évig... kemó, sugár stb.. megpróbált mindent. Én azt gondolom mikor már ott áll valaki élet és halál közt, azt megérzi az ember. Nem földöntúli dolgokra gondolok, pusztán annyira mikor a macska vagy akár a kutya is elbújik meghalni, egyszerűen érzik a végét... Én megfognék egy pisztolyt és vigyorogva kiloccsantanám az agyvelőmet... Mit féljek a halától, rettegjek este mikor lefekszek?! felkelek e vagy sem, szurkoljak hogy istenem még 1 napot? Sajnálom nem kérek... ez legalább olyan földi kín a tudatnak mint rák a testnek.


Azonban, Nő, férfi, szerettünk miatt, tudatunk mocskai hatására soha nem éri meg meghalni... mert azon lehet javítani. És a halálos betegséget kezelni sem könnyű de csakis mindennek a végén szabad befejezni ténykedésünket, ha egy hajszálnyi esély is van, azonnal ki kell használni, próbálkozni és remélni...


Másik gondolatom szöges ellentétben áll a fentiekkel...Talán mikor érzed, véged van... még akár legnagyobb kínok közt is boldogan nyugodt szívvel halsz meg... nem érdekel az felkelsz e holnap... küzdöttél megtetted amit lehet és pont.


Egy dolgot nem komázok, akik rinyálnak, óbégatnak toporzékolnak stb Toleránsak kell lenni velük kétségtelen.. De ők azok akik nagy eséllyel kigyógyulnának a betegségükből, ennek ellenére egoista módon körbenyalatják magukat mindenkivel, mert a rohadt egonak jólesik... Mit mondhatnék erre? létükben, holtukban is szívből utálom őket...

2010. dec. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!