Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ajánlana nekem valaki egy jó...

Ajánlana nekem valaki egy jó pszichológust az V, VII, esetleg VIII kerületben? Mennyibe kerül kb 1 alkalom, és milyen sűrűn kell járni? (Még soha nem voltam pszichológusnál. )

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 10:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ez egy 8. kerületi cím. Én már jártam ott, és szerintem nagyon jó.

[link]

2010. dec. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Felnőtt - gyerek? Ha felnőtt vagy, akkor privátban szívesen ajánlok! 5000Ft/óra, ami nagyon jónak számít, általában 50 percért szoktam 6-12000 ft-okat kérni...:-/
2010. dec. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsi, elírtam! Nem szoktaM, hanem szoktaK! :) Nem rólam van szó, hanem az én pszichómról, én szeretem!
2010. dec. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A Nap-Kört ajánlom én is. Az egyéni ott is 5ezer/óra.
2010. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat 30 éves vagyok.És ált.1h-t kell eltölteni ott, vagy kötetlen az idő?
2010. dec. 12. 17:33
 6/17 anonim ***** válasza:

50 perc+10 perc szünet. Ahány menetre befizetsz. Én sajnos csak a IV. kerületben tudtam volna, de hát az nem jó neked...

Azért megkérdezem: megvizsgált előtte pszichiáter, és ő mondta, hogy pszichológus kell neked, vagy csak te döntöttél így? Jut eszembe: a sűrűséget a buksza dönti el. Rendesebbeknél a betegség.

2010. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én érzem,tudom,és tisztában vagyok a "hülyeségeimmel".Ezért kellene segítség az első lépésekhez...
2010. dec. 13. 12:59
 8/17 anonim ***** válasza:

Tudod, ez egy nagyon sztereotip válasz. Te el tudod dönteni, hogy neked pszichológus kell, és punk tum? Ilyan alapon akkor miért kell pszichológus?

Egyébként a pszichiáter nem zárja ki a pszichológust, sőt, szükség esetén receptre is felírja neked. Sztk-ra. Még abban is segít, hogy kiválasztja neked, hogy melyikükre van szükséged. Annak ellenére is, még ha pontosan tudod, hogy mi bajod van, akkor is jó a kályhától elindulni.

2010. dec. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, BÁRKI elmehet pszichológushoz, ha úgy érzi, szüksége van rá. Nagy tévedés, hogy ez csak a beteg embereké, egy mentálisan egészséges ember is dönthet úgy, hogy önismereti céllal terápiába kezd, sőt, egy egészséges ember életében is akadhatnak olyan nehézségek, amikben pszichológus segítségét kérné. És mindezzel semmi gond, ha meg tudja fizetni, és ad ennyit a lelki egyensúlyára, bizonyos esetben egészségére. (Hozzáteszem, minden pszichológushallgatónak kötelező 100+ önismereti terápiás órát teljesíteni, szépen fizetni is érte, holott ők sem beteg emberek, ja és ez nem a bizonyos terápiák vezetésének elsajátításához tartozó x óra gyakorlat, hanem még előtte, az MA-diplomához kötelező.) Nem csak az SZTK-s pszichiáter létezik az antidepresszánsával, meg az "SZTK-ra felírt" pszichológus, aki maximum 5-10 alkalmat vállal, bár akinek az antidepresszáns segít, annak talán ez is, de nagyon, nagyonnagyon kicsi az esély arra, hogy SZTK-alapon valami jó pszichológust kapsz, vagy akár csak megfelelőt, vagy SZTK-s alapon BÁRMI jót. Ha meg összetettebb gondokról van szó, mint amit a gyógyszer-páralkalmas terápia megold, akkor megáll a tudományuk. Ez tapasztalat. Néznek rám, hogy személyiségzavar, és még SSRI-t sem hajlandó szedni, onnantól pedig felírnak bármit, amit esetleg igen, ilyen "szedd, amikor és amennyit úgy érzed, jó"-utasítással, tehát még arról sincs minimális fogalmuk, hogy a lehető legrosszabbat teszik éppen nekem (elvben). Magánba járok terápiára, és egyetlen erre költött forintot sem bántam meg, mert a saját ÉLETEMÉRT teszem, és megérdemlem a lehető legjobbat.


Kérdező, menj nyugodtan pszichológushoz, ha így érzed jónak, remélem, pozitív tapasztalataid lesznek.

2010. dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"erre költött forintot sem bántam meg, mert a saját ÉLETEMÉRT teszem, és megérdemlem a lehető legjobbat."


Ez a "Költöttem rá épp eleget, ezért kell hogy hasson" szemlélet ( mert megérdemled). Egyébként miként ítéled meg, hogy a legjobbat kapod? Én SZTK-san kigyógyultam, és az igazság az, hogy nem is szeretném magamat pszichológusilag jobban megismerni, mint ahogy eddig megismertem. Minek?

2010. dec. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!