Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ajánlana nekem valaki egy jó...

Ajánlana nekem valaki egy jó pszichológust az V, VII, esetleg VIII kerületben? Mennyibe kerül kb 1 alkalom, és milyen sűrűn kell járni? (Még soha nem voltam pszichológusnál. )

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 10:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Hm? Nem mondtam, hogy KELL, hogy hasson. Tudom, hogy nincs olyan, hogy 100%, hogy hat a terápia, ráadásul ismerem annyira a problémámat, hogy tudjam, ebből gyakorlatilag nem lehet "meggyógyulni" sem, csak kezelni, együttélni vele. Hogy miért akarom megismerni magam, megérteni a működésem? Mert ember vagyok, és nem élek bele csak úgy a világba. Egy szóval sem mondom, hogy mindenkinek ezt kellene tennie, hogy mindenkinek önismereti vagy akármilyen terápiára van szüksége. De ha én elfogadom, hogy valakinek nincs, akkor nem értem, te miért bizonygatod, hogy nem is lehet, senkinek, mert ott van az ingyenes SZTK, ami ugyanúgy meggyógyít. Aki WC papírt vesz, hülye, mert ott van ingyen a Metropol. Ja, bocs, nem ide. Nem várok csodát a terápiától, nem várom el a pénzemért cserébe, hogy mindenképp hatni fog. DE ha egy kicsit jobban megértem magam, ha egy kicsit jobban tudok kezelni tőle bizonyos élethelyzeteket, akkor már megérte fizetni érte. Nekem. És legjobb? Leginkább bizonyítottan hatásos módszer, nem pedig legdrágább = legjobb. Szimpla igényesség.
2010. dec. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Tudod, én eléggé sokáig semmit sem tudtam sem a pszichológusokról, sem a pszichiáterekről, sem a lelki problémákról. Csak úgy éltem bele, a világba, ezek nélkül. Amikor a sors ugy hozta, hogy beteg lettem, orvosi tanácsra elmentem pszichiáterhez. Kigyógyított a betegségből. Ez semmivel sem nagyobb ügy, mint amikor eltörött a karom. Akkor orvosi tanácsra a sebészetre mentem. Gondolom legutoljára szintén orvosi tanácsra a halottkém fog megvizsgálni. Természetesen mind sztk-s lesz. És a volt cégem államilag fog eltemettetni. Én nem csinálok belőle nagyobb ügyet, mint ami. Mert megérdemlem.
2010. dec. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Kit kezel a pszichológus, és kit a pszichiáter?
2010. dec. 19. 10:21
 14/17 anonim ***** válasza:
Hali! Én úgy tudom, hogy a pszichiáter az gyógyszeres kezelés által gyógyít, míg a pszichológus az aki meghallgat és próbál rávezetni téged a "megoldásra". Igazából a kettő együtt kellene működjön, de a valóságban nem szeretik egymást
2010. dec. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2010. dec. 29. 10:30
 16/17 anonim ***** válasza:

A pszichiáter is meghallgat. Sőt kérdez is. És az őszinteséged, meg a saját tudása által állapít meg terápiát.

Ha elhallgatod előtte valamelyik tünetedet, akkor az a terápiából is hiányozni fog. Sajnos ez általános dolog, ugyanis a pszichiáter sem lát bele a fejekbe. A pszcháter terápiájába belefér a gyógyszer, a csoportos terápia, pszchológus felírása receptre, homeopátiás szer ajánlása, tehát ez egy komplex terápia. A pszichológus terápiája a beszélgetés, és homeopátiás szerek ajánlása ( a magánba végzett pszichológusi terápia alkalmanként 5-8 ezer.-) A homeopátiás szerek ára a platináéval vetekszik. A pszichiáter ingyen van, és a gyógyszere 5-800 ft/hó. És a legmodernebbet kapod, nem a legolcsóbbat. A pszichiáter baj esetén kórházba utalhat, bármilyen kezelést kiírhat neked. A pszichológus meg semmit. Viszont lehet, hogy jobban megismered megadat, mint ahogy kellene. Mert megérdemled, nem ugy mint én a metró újságot.

2010. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Én nem hallgatnék el semmit mert akkor feleslegesen tölteném ott az időm,pénzem.Sajna nagyon gyógyszer ellenes vagyok,viszont a homeopátiás szereket támogatom.Kórházba biztos nem utalnak mert ott még nem tartok,csak szeretném átlátni az életem ,mert néha nem tudom hogy jól reagálok e le dolgokat vagy sem.Homályos minden.Köszönöm a választ
2010. dec. 30. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!