Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges az, hogy egy hét...

Lehetséges az, hogy egy hét tapasztalatai egy egészen más kultúrában gyökeresen megváltoztatja egy ember életszemléletét, életmódját?

Figyelt kérdés

Pár hónappal ezelőtt egy addig közeli barátom Indiába utazott egy hétre. Azt tudtam, hogy őt az a kultúra, és a keleti vallások nagyon érdeklik, igazából már korábban azt is mondta, hogy bár maga is nyugati világban született, itt mégis idegennek érzi magát. Szereti az országot, és nem elköltözni akar, stb. hanem egyszerűen őt a Kelet (India) vonzza, az az "ő világa".

Majd miután hazatért, olyan lett, mint akit kicseréltek belül. Sok embert leépített, eltávolodott tőlük, persze van, akitől nem. Amikor én megéreztem, hogy velem szemben is távolságtartó lett mióta hazatért, akkor azt válaszolta, hogy van, amit és akit ki akar zárni az életéből. Nem azért, mert az adott személyre haragudna, vagy az megbántotta volna, hanem egyszerűen egy új életet kezdett. Ez az új életszemlélet valóban érezhető is.

Lehetséges, hogy egy ember ennyire megváltozzon egy hét alatt?

Ti mit gondoltok erről?


2010. dec. 12. 19:09
 1/8 A kérdező kommentje:

Még apróbb, de annál érdekesebb változás... amit maga mesélt nekem: törölte az összes fiókját - FaceBook, IWIW, MSN, és hasonlókat. Továbbá a TV műsorokat sem néz hónapok óta.


Ezeket onnan tudom, hogy az ismerőseim között volt, de észrevettem, hogy a rendszerből törölte magát, továbbá amikor összefutottunk, és kérdeztem, hogy mi újság, akkor picit beszélgettünk.

2010. dec. 12. 19:33
 2/8 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni, sőt azt hiszem, én magam is így lennék vele, de ehhez sokat kellett már csalódnia az itteni életében...
2010. dec. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legnagyobb változásokhoz elég egyetlen pillanat akár...szerintem az ember ha valami újat tanul mindig változik...
2010. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Lehetséges az, hogy egy hét tapasztalatai egy egészen más kultúrában gyökeresen megváltoztatja egy ember életszemléletét, életmódját?"


Nem, mert egy egészen más kultúrát évekig tart felfogni.


"Lehetséges, hogy egy ember ennyire megváltozzon egy hét alatt?"


Kizárt. Már évek óta érlelődött benne az a változás, amit most megtett, és úgy gondolta, hogy az utazás jó alkalom volt az elkezdéséhez. Nem ez az egy hét változtatta őt meg, hanem az a sok hónap vagy év, ami odavezetett, hogy egyáltalán elindult Indiába. Nehogy azt hidd, hogy India valami elvarázsolt hely.

2010. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A barátod látott újat,mást Indiában.Ami lehet hogy jobb volt számára és most hogy hazajött hiányzik neki és azt akarja hogy itthon is az legyen ami ott van Amit ott átélt az kedvező lenne még számára.Valószínű szeretne visszamenni
2010. dec. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy hét alatt kb. annyit lehet "látni" Indiából, hogy nagyon rikító pirosak meg narancssárgák a ruhák, nagy a tömeg, meg meleg van :)))
2010. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az utolsónak írnám, hogy ő az egyik zarándok helyre ment...és a változás belülről értendő. Tehát nem városnéző körútra ment. Azért a kettő között nagy különbség van.
2010. dec. 14. 15:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát ha zarándokhelyre ment, akkor nem véletlenül ment oda. Tehát lehet, hogy lezajlott benne egy változás, csak éppen már az út előtt, ti. épp ezért nem városnéző útra ment, hanem zarándokhelyre.


Mint említettem, egy hét alatt senki sem változik meg, sehol. Ő már akkor megváltozott, azokban a hónapokban vagy években, amik az indiai utat megelőzték és amikor ezekkel az indiai cuccokkal foglalkozott. Az út pedig kedvező időpont volt ahhoz, hogy megváltoztassa az életét kifelé is. Amit már régen elhatározott.

2011. jan. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!