Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Figyelemhiányos lennék?

Figyelemhiányos lennék?

Figyelt kérdés
Sosem tudtam hosszan figyelni, kiskoromban sokszor jártam pszichológusnál, de mostanság kezd elharapózni ez az állapot. Az történik, hogyha például olvasok, a lap aljára sokszor már csak a szememmel követem a sorokat, és totálisan máson gondolkozom. Akkor is így van ez, ha beszélnek hozzám. Körülbelül egy percen át figyelek, majd azon kapom magam, hogy csak azt látom hogy mozog az illető szája, hallom a zajokat, szavakat, de a szöveg egyszerűen nem jut el a tudatomig. Megfigyeltem, hogy egy ilyen kimaradás általában 2-4 perces. Amikor feleszmélek, összeszedem magam, de gyakorlatilag azonnal visszaesek. Ezek a kóborgondolatok rendkívül intenzívek, szinte megjelenik a szemem előtt a helyzet amin gondolkodom. Ja és még valami nagyon fontos: Nem én döntöm el min ábrándozok, mindig "más lapot oszt az agyam". Megfigyeltem, hogy többnyire olyan témáról, ami tudat alatt nyomaszt.
2010. dec. 13. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
OFF: velem is történt már olyan hogy Harry potter olvasás közben azt vettem észre hogy csak olvasom de nem figyelem hogy mit olvastam és ilyenkor meg kell állnom és elöröl olvasom..
2010. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is szokott lenni de csak olvasásnál... Főleg ha már fáradt vagyok picit.
2010. dec. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem, csak nekem már nagyon sűrűn van ilyen.
2010. dec. 13. 19:44
 4/13 anonim ***** válasza:

Olvasásnál nekem is mindig, akkor is ha nagyon érdekel, van, hogy fél oldalt elolvasok úgy, hogy nem tudom mit olvastam. Ha beszélnek hozzám és nem nagyon érdekel amit mond, akkor detto. De ha érdekel vagy odaakarok figyelni, akkor nem kalandozom el. Ez figyelem zavar sajnos.

Lehet, hogy a Tied súlyosabb, de emiatt ne aggódj!

Sajnos ez előfordul rengeteg embernél. Tudok adni egy-két jó tanácsot: bármit csinálsz, akár egy vajas kenyeret kensz éppen, akkor próbálj teljesen arra koncentrálni. Ha mégis kalandozol közben, akkor mondogasd magadban, hogy "nem, én most a kenyér kenésére koncentrálok, a többit majd utána gondolom át." Javaslom még pl. a Neuroptim készítmény szedését, teljesen természetes. Próbálj meg még eleget aludni például. Legyen meg a 8 óra alvásod minimum. Vedd tudomásul, hogy az agyadat TE irányítod és NEM ő Téged! :) Sok sikert és ne aggódj!

2010. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És lenne esetleg valami módszer, értsd gyakorlat, vagy feladatok, amivel javíthatnék a helyzeten?
2010. dec. 13. 22:35
 6/13 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy ez miért van. Valami oka biztos, hogy van. Remélem valaki választ ad erre a kérdésre is, mert én is ugyan ilyen vagyok, mint a kérdező.
2010. dec. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A 3. vagyok. Úgy tudom, hogy minden stratégiai játék javíthatja. Memória kártya is. Majong is.
2010. dec. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nincs bajod azt kijelenthetem. Egyszerűen nagy ívben nem érdekel az amit olvasol, teszel... bambulni meg mindenki szokott. :D:D.. A jó megoldás az ha valami neked tetsző dologra koncentrálsz.. pl stratégiai játék stb De bármilyen erős figyelmet igénylő dolog is lehet... ezzel ráveszed az agyad a folyamatos koncentrálásra. A későbbiekben némi összpontosítással ráveheted magad a kevésbé érdekfeszítő dolgokra is... A minap 3 óra alvás után 6 órát tanultam... bár beismerem ilyenkor már úgy vagyok hogy, sz*rás után még a budit is elfejtem lehúzni
2010. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
van rá esély.
2010. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A koncentráció javitásához nagyon beválik ha Omega3 zsirsavakat tartalmazó táplálékkiegészitőt szedtek. Napi minimum 1000mg-os adagolástól, egészen sokat is szabad belőle szedni, igény szerint.
2010. dec. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!