Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ebből lehet baj? Tényleg...

Ebből lehet baj? Tényleg drogos lennék? 17/L

Figyelt kérdés
kb 4 hónapja kezdtem antidepresszánst szedni. az elején 25 mg-ot, majd az orvos emelte 50re. az utóbbi napokban nem vagyok jól, és azt hiszem emelni kéne 75mg-ra/nap. anyukám szerint ha így folytatom drogos leszek...???
2010. dec. 14. 21:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pontosan mitszedsz?
2010. dec. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Anyukádnak igaza van. Inkább valami önismereti csoportba kéne bejutnod, mint marékszámra enni a gyógyszereket.
2010. dec. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
inkább szerezz egy pasid akkor nem leszel depis..:)
2010. dec. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
első lépésnek tökéletes, de a drogokhoz azért más is kell. Pl olyan baráti kör ahol hozzá tudsz jutni, ismerned kell dealert stb. Ezekre a gyógyszerekre pedig elég könnyű rászokni, és mivel orvos írta fel(gondolom) nem poénból kezdtel el szedni. Ami fontos : olvasgass utána a gyógyszerhasználók tapasztalatainak, esetleg a hosszú távú következményeknek.
2010. dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"anyukám szerint ha így folytatom drogos leszek...???


"Drogos" széles értelemben az, aki drogot szed. Pl. ha anyukád szokott kávézni, akkor drogos. Ha cigizik is, akkor méginkább.


Ne azzal foglalkozz, hogy milyen címkét ("drogos") lehet rád ragasztani, hanem azzal, hogy hogyan érzed magad. Ha nagy adag antidepresszánstól jobban vagy, akkor arra van szükséged, függetlenül attól, "drogos" vagy-e. Fejlett ipari országokban a lakosság nagy része szed valamit, azaz drogos. Én elég szkeptikus vagyok az antidepresszánsokkal kapcsolatban, de az orvos talán jobban ért a témához, mint én, úgyhogy nem bírálnám felül, amit rendel.

2010. dec. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Anyukádnak üzenem, hogy a depressziós gyerekét nem basztatni kéne, hanem esetleg lelkileg támogatni. Amúgy a 75 mg kicsit sok, ha SSRI szerről van szó. Hány kg vagy?
2010. dec. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6%
Antidepresszánsok nem okoznak függőséget, tehát "drogos" sem leszel tőle. A szorongásoldókkal már más a helyzet, azokkal nem árt vigyázni.
2010. dec. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ha leegyszerűsítjük a dolgokat, egyenlőségjelet teszünk az antidepresszánsok és egyéb illegális drogok hatásmechanizmusa közé, akkor fogalmazhatunk úgy, hogy drogos leszel. na és? még mindig jobb, mintha öngyilkos lennél.
2010. dec. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! anyukám egyébként nem kávézik és nem is cigizik...ő egészségesen él. :P

egyébként igen, ssri, és am 42kg vagyok...

2010. dec. 15. 21:50
 10/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a gyógyszer semmit sem segít, amíg egy ilyen anyával kell együtt élned. Részvétem minden szempontból...
2011. jan. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!